Twoje oszczędności
Okres lokatymiesięcy

Aktualne oprocentowanie lokat lipiec 2014

Sprawdź teraz

Osoby, które zainteresowane są najnowszymi wiadomościami płynącymi ze świata finansów i szeroko pojętego zarządzania oszczędnościami z pewnością niecierpliwie oczekują zmian jakie nastąpią w najbliższych miesiącach. Choć jeszcze nie możemy zauważyć żadnych rewolucji, warto śledzić wszelkie nadchodzące informacje gdyż mogą one zwiastować wyczekiwany wzrost stóp procentowych, który zapoczątkuje także zwiększenie oprocentowania lokat bankowych.

Nadal jednak musimy umiejętnie wybierać produkty, które zapewnią chwilowo najatrakcyjniejsze warunki dla oszczędności jakimi dysponujemy. To ważne by odpowiedzialnie planować nie tylko cel na jaki przeznaczymy wolne fundusze ale także to, gdzie zdecydujemy się je wpłacić dbając o ich zarobek i powiększanie majątku. Jakość wybranej lokaty, konta oszczędnościowego lub innej możliwej formy oszczędzania, ma niezwykły wpływ na to jak efektywnie będziemy je pomnażać.

Najlepsze lokaty w lipcu

Warto wyróżnić pięć depozytów terminowych, które zapewniają odsetki wyższe niż 3,00%, które jest wymagane jeżeli zależy nam na utrzymaniu wartości kapitału, którym dysponujemy. Niższe oprocentowanie może nie pokryć strat jakie mogą powstać w wyniku zwiększenia się inflacji.Dlatego zanim zdecydujemy się na umowę z bankiem powinniśmy przyjrzeć się bliżej ofertom, jakie obecnie zajmują najwyższe pozycje w rankingach lokat terminowych.

Idea Bank – Lokata na start

Jest wciąż najlepiej oprocentowaną lokatą i odsetki sięgają aż 4,50%. Jest to jednak produkt z którego mogą skorzystać wyłącznie nowi klienci banku. Zatem wyjątkowo atrakcyjne warunki nie są dostępne dla każdego kto zechce powierzyć bankowi kapitał. Poza tym Lokata na start jest depozytem maksymalnie trzy miesięcznym, co jednak jest atutem gdyż daje szansę na wcześniejszy dostęp do środków bez konieczności zrywania umowy w przypadku konieczności skorzystania z nich lub znalezienia lepszej oferty, zapewniającej wyższe profity. Istotną informacją jest to, że maksymalną kwotą jaką będziemy w stanie zdeponować jest 10 000 złotych. Dodatkowo lokata jest odnawialna, zatem po terminie wyznaczonym przez umowę nasze oszczędności trafią na standardową lokatę, którą będziemy mogli bez problemu przerwać jeżeli zdecydujemy się na ulokowanie pieniędzy w innym banku.

Getin Bank – Lokata mobilna

Gwarantuje zysk oparty na oprocentowaniu kapitału na 4,00%. To wciąż szczególnie dobry produkt, który poza wysokimi odsetkami oferuje bardzo wygodny dostęp do usługi poprzez aplikację mobilną. To nowość w ofercie banku i założenie depozytu jest znacznie ułatwione poprzez wprowadzenie takiej opcji. Sama aplikacja Getin Banku została wyróżniona w ubiegłym roku w Londynie wygrywając konkurs Banking Technology Awards 2013. Lokata, tak jak jej poprzedniczka jest automatycznie odnawialna i po upływie terminu umowy przechodzi na warunki tradycyjnej lokaty z nieco niższymi odsetkami. Maksymalny okres na jaki możemy zamrozić oszczędności na Lokacie mobilnej to dwa miesiące, natomiast maksymalna wysokość pieniędzy jakie mamy szansę zdeponować to także 10 000 złotych.

Santander Consumer Bank – Lokata Direct

To jedna z najlepszych ofert długoterminowych, która posiada wysokie oprocentowanie sięgające aż 4,00%. Okres depozytu to standardowo 24 miesiące – czyli dwa lata. Dla osób, które nie chcą stale śledzić rynku finansowego to świetny produkt, który zagwarantuje stałe zyski przez dłuższy okres czasu. Minusem oferty jest wysokość minimalnej kwoty, wymaganej do otwarcia lokaty, jest to bowiem 5 000 złotych. Oprocentowanie depozytu dotyczy zarówno stałych petentów instytucji jak i całkowicie nowych usługobiorców.

Bank Zachodni WBK

Lokata dynamicznie zarabiająca, to dobry produkt, który zapewnia zadowalające odsetki w wysokości 3,35% w skali roku. Jednak atrakcyjność tej lokaty zwiększa znacznie fakt, że jest ona kapitalizowana po każdym pełnym miesiącu. Tym samym kapitał poddany oprocentowaniu regularnie zwiększa się co daje zdecydowanie lepszy efekt w pomnażaniu oszczędności. Minimalna kwota, jaką bank wymaga do założenia depozytu jest 1000 złotych. Okres trwania lokaty dynamicznie zarabiającej to pięć miesięcy.

BIZ Bank (wcześniej FM Bank)

Lokata BIZ PRO, nowa odsłona FM Banku proponuje swoim klientom indywidualnym odsetki w wysokości 3,60% dla lokaty trzy miesięcznej. Wymogiem utworzenia depozytu jest posiadanie oszczędności w kwocie przynajmniej 1000 złotych. Ponadto produkt dostępny jest wyłącznie dla osób, które korzystają z rachunku osobistego w banku. Atutem usługi jest możliwość jej założenia poprzez formularz internetowy, co nie tylko ułatwia dostęp do niej ale także pomaga zaoszczędzić cenny czas.