Twoje oszczędności
Okres lokatymiesięcy

Bank Zachodni WBK.

Pożyczając w Banku Zachodnim WBK kwotę 50 000 złotych, koszt zobowiązania jaki poniesiemy wyniesie nas 32944 złote. Będziemy wpłacać do banku raty miesięczne po 1152 złote. W ofercie tej dostępna jest kwota kredytu od 1000 złotych do maksymalnie 150 000 złotych. Okres kredytowania wynosi tutaj od 6 miesięcy do maksymalnie 120 miesięcy. Oprocentowanie nominalne jest tutaj stałe ale jedynie dla kredytów gotówkowych z okresem kredytowania do dwóch lat. W takim przypadku oprocentowanie nominalne wynosi 10% w skali roku. Za udzielenie zobowiązania pobierana jest prowizja w wysokości od 5% do maksymalnie 10% kwoty kredytu. Nie ma opłat przygotowawczych, które zwiększyłyby koszta związane z kredytem. Zazwyczaj bank wymaga wykupienia dwóch pakietów ubezpieczeń, aby można było skorzystać z tej oferty. Za prowadzenie rachunku potrzebnego do spłaty zobowiązania nic nie zapłacimy. Nic nie będzie nasz również kosztowało spłacenie kredytu przed czasem. Za zmianę harmonogramu spłat już przyjdzie nam zapłacić i będzie to kwota 30 złotych. Prolongata kredytu gotówkowego w Banku Zachodnim WBK nie jest darmowa i trzeba za nią zapłacić 3% kwoty kredytu, ale nie mniej niż 100 złotych. Monit za każdym razem będzie nas kosztował 30 złotych.

Dokumenty wymagane przez bank do zaciągnięcia zobowiązania.

Zobowiązania nie otrzymamy bez przedstawienia w banku zaświadczenia od pracodawcy o wynagrodzeniu i zatrudnieniu. Bank jest na tyle elastyczny, że akceptuje wiele różnych źródeł dochodu, a nie tylko umowę o pracę. Osoby, które prowadzą działalność gospodarczą mają nieco trudniejsze zadanie, aby otrzymać kredyt gotówkowy, gdyż czeka je kilka wizyt w oddziale banku, zanim ten kredyt uda im się uzyskać. Bez wizyty w banku nie ma szans, aby otrzymały one jakiekolwiek zobowiązanie. Bank wymaga również zgody współmałżonka. Bez niej również nie przyzna nam kredytu. No i oczywiście konieczne będzie wzięcie ze sobą dowodu osobistego.

W banku Zachodnim WBK pracownicy niektórych firm mają szansę na otrzymanie naprawdę dobrej oferty kredytowej. Pracownicy dużych firm bardzo często mają taką możliwość, gdyż ich firma może mieć podpisaną z bankiem stosowną umowę, dzięki której będą mogli liczyć na znaczące obniżenie oprocentowania ich kredytu gotówkowego. Zwykli klienci banku nie uzyskają tutaj zbyt dobrych warunków kredytowych. Roczna Rzeczywista Stopa Oprocentowania najczęściej przekracza 30% co daje nam naprawdę wysokie koszta kredytu. Klienci mający specjalne względy mogą liczyć na RRSO nawet na 4,5%, a maksymalnie wyniesie ono 14%. Bank Zachodni ma dosyć drogie ubezpieczenia do swoich kredytów gotówkowych. Oprocentowanie naliczane jest według stopy zmiennej dla kredytów z okresem kredytowania powyżej dwóch lat. Jeżeli wzrosną stopy procentowe jakie ustala Narodowy Bank Polski to w takim przypadku wzrosną koszta naszego kredytu przez cały czas jego trwania. Wysokość maksymalna kredytu jaką może nam przyznać bank jest 20 krotnością naszego miesięcznego wynagrodzenia netto, ale kwota ta nie będzie wyższa niż 150 tysięcy złotych. Przedsiębiorcy starający się o kredyt w Banku Zachodnim WBK muszą się sporo natrudzić zanim go otrzymają. Oddział odwiedzą co najmniej kilka razy, zanim bank przyzna im zobowiązanie. Bank Zachodni WBK stawia głównie na swoją markę i na stałych klientów. Jest on jednym z pięciu największym banków jakie działają w Polsce i przez to ma tak wielu klientów. Wystarczy, że stworzy przeciętną ofertę kredytu gotówkowego, aby kredytobiorcy z niego skorzystali.