Twoje oszczędności
Okres lokatymiesięcy

Czy oszczędzanie jeszcze się opłaca? - Oprocentowanie lokat w bankach

Oprocentowanie lokat

Najlepsze oprocentowanie lokat nie przekracza wartości 4,50%. To z pewnością informacja, która nie przekonuje większości osób do zamrażania swoich pieniędzy. Zanim jednak uznasz, że to produkt, który nie będzie dla Ciebie opłacalny zastanów się czy rzeczywiście chcesz pozbawić się gwarantowanych odsetek. Lokata bankowa to niewątpliwie najprostsza usługa skierowana do wszystkich oszczędzających. Choć oprocentowanie lokat w bankach nie wygląda w tej chwili imponująco, nadal może stanowić dla Ciebie doskonałą okazję do powiększenia Twojego kapitału.

By skorzystać z lokaty terminowej nie musisz posiadać specjalistycznej wiedzy, wystarczy, że zamrozisz swoje pieniądze w banku, a odsetki otrzymasz po zakończeniu umowy. O tym, że oszczędzanie jest ważnym elementem w życiu każdego człowieka nie trzeba nikogo przekonywać. Systematyczne gromadzenie pieniędzy pozwoli Ci na niezależność finansową, możliwość zabezpieczenia swojej przyszłości oraz realizację marzeń. Aby w pełni wykorzystać potencjał kapitału zastanów się co zrobić by zarówno zabezpieczyć swoje pieniądze, jak i zwiększać ich wartość. Lokata to rozwiązanie, które jest łatwo dostępne, nie wiąże się z ryzykiem i może być bardzo atrakcyjna jeżeli wybierzesz odpowiednią usługę.

TOP 3 lokaty bankowe

Aktualnie polecamy trzy zdecydowanie najkorzystniejsze usługi oszczędnościowe. Oprocentowanie lokat w bankach, które zamieszczone są w porównaniu jest najwyższym jakie obecnie możesz uzyskać. Pamiętaj, że najlepsze oferty banków skierowane są do nowych Klientów instytucji. To doskonały sposób na zdobywanie nowych Klientów, deponujących swoje środki na krótki termin. Takie promocje popularne są już od dłuższego czasu i z powodzeniem zwiększają liczbę osób, które dopiero rozpoczynają swoje oszczędzanie.

UsługaLokata na StartLokata BezkarnaLokata Direct
BankGetin BankBGŻ OptimaSantander Consumer Bank
Oprocentowanie4,00%4,00%3,30%
Okres umowy2 miesiące3 miesiące1-36 miesięcy
Maksymalna kwota10 000 złotych20 000 złotychBez ograniczeń
Dodatkowe warunkiWyłącznie dla nowych KlientówDla nowych Klientów zakładających konto osobisteMinimalna kwota konieczna do założenia lokaty wynosi 5 000 złotych

Jak założyć lokatę bankową?

Oprocentowanie lokat w bankach Cię satysfakcjonuje i chcesz skorzystać z takiego produktu inwestycyjnego? Założenie lokaty jest bardzo proste i wymaga minimum formalności. By zaoszczędzić czas zdecyduj się na wysłanie wniosku online. Podając swoje podstawowe dane, znajdujące się na dowodzie osobistym założysz lokatę bankową w kilkanaście minut. Wnioski banków nie są skomplikowane, a jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości możesz skorzystać z infolinii banku by skontaktować się z konsultantem. Dbając o podstawowe zasady bezpieczeństwa korzystania z internetu nie musisz także obawiać się, że Twoje dane zostaną w jakikolwiek sposób zagrożone.