Twoje oszczędności
Okres lokatymiesięcy

Dobre oferty kredytów - jak wybrać najlepszą konsolidację

Rosnąca ilość ofert na różnorodne kredyty sprawia, że często klienci nie są w stanie wybrać najlepiej dopasowanej do swoich potrzeb bywa że wydaje im się że mają one bardzo podobne do siebie warunki a ich szczegółowe porównanie nie jest dla nich łatwe. Jednakże warto na pewno przy wyborze kredytu konsolidacyjnego poświęcić na to nieco czasu, bowiem może on przynieść wiele korzyści, jeśli zostanie odpowiednio dopasowany.

Konsolidacja kredytów to sposób na mniej stresu i przede wszystkim znacznie łatwiejszą spłatę posiadanych dotychczas zobowiązań. Dzieje się tak dlatego, iż klient pozbywa się innych zobowiązań kredytowych, a wysokość płaconych dotychczas rat zastąpiona jest przez jedną, często znacznie niższą ratę. Dlatego też każdy, kto zaczyna mieć problemy z terminowym i bezproblemowym regulowaniem należności wynikających z zaciągniętych kredytów powinien pomyśleć o takiej właśnie możliwości. Banki oferują w przypadku kredytów konsolidacyjnych często znacznie niższe oprocentowanie co skutkuje przede wszystkim obniżeniem raty miesięcznej. Do jej wysokości przyczynia się także wydłużony okres spłaty, podczas gdy kredyty gotówkowe często można rozkładać maksymalnie na 24 lub 36 miesięcy, w przypadku kredytów konsolidacyjnych okres spłaty zazwyczaj wynosi 5 lub 7 lat. To dobra wiadomość dla zainteresowanych osób, mogą bowiem sprawdzić, o ile niższa będzie jedna rata kredytu konsolidacyjnego od kilku rat spłacanych do tej pory kredytów. Jednakże nie można zapominać o tym, że kredyt konsolidacyjny to podpisanie nowej umowy, na określony czas.

Obecnie kredyty konsolidacyjne dostępne są w ofercie praktycznie każdego banku. Powoduje to, iż klienci mają bardzo duży wybór. Warto na pewno rozpocząć od sprawdzenia oferty banku, w którym posiada się konto lub inne produkty. Wiele banków bowiem dla swoich klientów przygotowuje odmienne oferty, na przykład ze sporo niższym oprocentowaniem. Ponadto gdy chodzi o formę uzyskania kredytu, coraz częściej klienci wybierają takie, gdzie znaczną większość formalności mogą załatwić całkowicie online.

Wprawdzie przy kredycie konsolidacyjnym niezbędne jest przedstawienie zaświadczeń i wysokości uzyskiwanych dochodów jak również dokumentów dotyczących posiadanych zobowiązań, jednakże banki umożliwiają ich wysłanie za pomocą poczty elektronicznej. Dlatego też klienci którzy starają się o uzyskanie kredytu konsolidacyjnego muszą się liczyć z tym, że czas rozpatrywania ich wniosku będzie nieco dłuższy niż w przypadku kredytów gotówkowych. Wpływa na to przede wszystkim konieczność sprawdzenia znacznie większej ilości informacji. Jednakże dzisiaj banki mają dostęp online na przykład do baz dłużników, dzięki czemu o wiele szybciej mogą pozyskać interesujące ich dane. Najczęściej klienci w ciągu maksymalnie dwóch dni otrzymują decyzje banku o przyznaniu kredytu lub odrzuceniu wniosku. Oczywiście większość starających się o konsolidację wcześniej sprawdza i porównuje ze sobą oferty banków, aby dzięki temu wybrać najkorzystniejsze dla siebie.