Twoje oszczędności
Okres lokatymiesięcy

Gdzie po pożyczkę dla młodej firmy?

Właściciele małych firm często zostają bezradni szukając pożyczki: Gdzie mam jechać? O ile mogę prosić? Czy odniosę sukces?

Nic dziwnego, że młodzi przedsiębiorcy nie przejmują się tymi szczegółami - tylko połowa małych firm, które ubiegały się o dofinansowanie w pierwszej połowie ubiegłego roku otrzymała jakąś gotówkę - tak wynika z ankiety przeprowadzonej przez banki. Wielu właścicieli firm uważa, że trudno znaleźć finansowanie, częściowo dlatego, że jest tak wielu kredytodawców i rodzajów pożyczek, z których można wybrać. Ponieważ bardziej swobodni pożyczkodawcy pomagają wypełnić lukę w alternatywach finansowania dla małych firm, prawdopodobieństwo wprowadzenia w błąd wciąż rośnie.

Pytania, które należy sobie zadać

Najpierw musisz złapać oddech. Wszystkie te opcje mogą być mylące, ale to bardzo prawdopodobne, że znajdziesz rozwiązanie, które działa dla Ciebie. Aby zacząć, poświęć trochę czasu, aby zadać sobie pytanie: jaka jest moja najlepsza opcja? Jednym z problemów jest to, że właściciele firm często działają z tym, co wiedzą, a często to oznacza przejście na tradycyjną pożyczkę z banku. Ale to może być demoralizujące doświadczenie. Jak wskazuje analiza branża bankowa w agregacie wydaje się coraz mniej skupiona na kredytach dla małych firm. Udział kredytów dla małych firm w ogólnych kredytach bankowych wynosi około 50 procent w 1995 r., Ale tylko o 30 procent w 2012 r.

Pamiętaj, co słuszne dla Ciebie jako małej firmy to suma dwóch rzeczy: do czego się kwalifikujesz i jakie są Twoje priorytety? Na przykład, czy chcesz, aby środki pieniężne były jak najszybciej, potrzebujesz określonej kwoty dofinansowania lub czy masz najniższą stawkę?

Można też przejść do porównania kredytów dla małych firm, analizując kluczowe czynniki, które pomagają ustalić najlepszą alternatywę finansowania. Oto najważniejsze czynniki, które kredytodawcy powinni rozważyć:

  • Wiek firmy
  • Dochód
  • Rozmiar proponowanej pożyczki
  • Jak zamierzasz korzystać z gotówki

Razem te elementy pomagają pożyczkodawcy ocenić prawdopodobieństwo otrzymania gotówki. Wszystkie te czynniki są ważne. Ale jest jeszcze jeden element do rozważenia: Czy Twoja firma osiągnęła drugie urodziny? Jeśli tak, kwalifikujesz się do najszerszego zakresu opcji kredytowych.

Tak, dwa lata to magiczna liczba. Gdy Twoja firma działa już 24 miesiące, znajdziesz całą gamę nowych opcji pożyczania - w tym kredyty i pożyczki dla małych firm są otwarte dla Ciebie.

Wynika to z faktu, że według danych statystycznych ok. 20 procent wszystkich nowych firm nie przetrwa w ciągu pierwszych dwóch lat. Około trzeciej porażki jest do roku trzeciego, a około pół roku do pięć. Kredytodawcy są mniej skłonni do powrotu do działalności, która nie udowodniła, że może przetrwać w okresie niemowlęctwa, gdy śmiertelność jest tak wysoka.

Mimo to istnieje wiele kredytodawców, którzy zaspokoją firmy, które mają mniej niż dwa lata - tyle tylko, że stopy procentowe od kredytów są wtedy na ogół wyższe.