Twoje oszczędności
Okres lokatymiesięcy

Grudzień dla oszczędnych - oprocentowanie lokat

Wysokie oprocentowanie

Nawet w okresie świąt warto zadbać o bezpieczeństwo swoich oszczędności. Nawet jeżeli planujesz większe wydatki nie sięgaj po pieniądze, które stanowią Twój wolny kapitał. Nie daj ponieść się szaleństwu zakupów i rozsądnie zaplanuj swój budżet na zakończenie roku. Choć jest to okres gdy chętniej wydajemy pieniądze, pamiętaj, że należy zachować umiar i zanim kupisz kolejne ozdoby choinkowe lub drogi prezent zastanów się, czy rzeczywiście tego potrzebujesz.

Oprocentowanie lokat bez zmian

Rada Polityki Pieniężnej wstrzymuje się z kolejnymi zmianami w przypadku stóp procentowych Narodowego Banku Polskiego. To dobra wiadomość dla wszystkich, którzy właśnie teraz szukają dobrze zapowiadających się depozytów. Choć długoterminowe lokaty straciły na odsetkach, to oprocentowanie lokat promocyjnych nie uległo zmianie. Jest to zatem szansa na to by zamrozić pieniądze na krótszy okres – jednak z możliwością zwiększenia kapitału.

Porównanie banków – oprocentowanie lokat

Załóż lokatę, która będzie dla Ciebie najkorzystniejsza. Decydując się na zdeponowanie pieniędzy musisz zapoznać się z warunkami umowy. To istotne by wiedzieć o niej jak najwięcej i móc bez przeszkód korzystać z usługi. Jeśli umowa wyznacza trudne do zrealizowania warunki, lepiej wybrać inną nawet jeżeli będzie niżej oprocentowana.

Poniżej przedstawiamy cztery oferty, które są obecnie najciekawszymi propozycjami skierowanymi do osób, które szukają produktów oszczędnościowych.

I. Meritum Bank – Lokata Start

Lokata dla nowych Klientów, którzy zdecydują się na założenie Prostego Konta Osobistego. Rachunek jest całkowicie bezpłatny i po zakończeniu umowy lokaty możliwe jest jego zamknięcie, bez ponoszenia jakichkolwiek kosztów. Minimalna kwota konieczna do otworzenia lokaty to 1000 złotych. Maksymalna kwota możliwa do zdeponowania to 10 000 złotych. Oprocentowanie lokaty wynosi w skali roku aż 5%. Każdy Klient ma możliwość założenia wyłącznie jednego depozytu. Umowa lokaty trwa dwa miesiące.

II. Idea Bank – Lokata Happy

Kolejna lokata adresowana do osób, które dopiero rozpoczynają współpracę z bankiem. Podobnie jak w Meritum Banku oprocentowanie wynosi w ciągu roku 5%. Umowa z bankiem trwa 3 miesiące. Każdy Klient może otworzyć tylko jedną lokatę z preferencyjnymi warunkami dla nowych usługobiorców. Minimalna kwota jaką należy wpłacić na utworzony rachunek to 1000 złotych. Maksymalna kwota to także tylko 10 000 złotych.

III. Getin Bank – Lokata na Start

Getin Bank, również nagradza nowych Klientów atrakcyjnym oprocentowaniem. Każdy usługobiorca, który do tej pory nie korzystał z oferty Getin Banku zakładając lokatę otrzyma oprocentowanie 4,50% w skali roku. Lokata trwa maksymalnie 2 miesiące, a bank gwarantuje wypłatę odsetek także jeżeli umowa zostanie zerwana przed planowanym terminem. Minimalna kwota to 500 złotych. Maksymalna suma oszczędności możliwa do zdeponowania to 10 000 złotych.

IV. BGŻ Optima – Lokata Bezkarna

3 miesięczna lokata dla nowych Klientów, którzy otworzą Konto Indywidualne. Lokata Bezkarna gwarantuje, że bank wypłaci wypracowane odsetki również w momencie wcześniejszego zerwania umowy. Lokata posiada oprocentowanie w wysokości 4% w skali roku. Najniższa kwota jaką należy wpłacić na konto to 1000 złotych, natomiast najwyższa jaką Klient może zdeponować na rachunku do 20 000 złotych.