Twoje oszczędności
Okres lokatymiesięcy

Jak mądrze skonsolidować kredyt

Konsolidacje kredytów stają się coraz bardziej popularne i korzystają z nich przede wszystkim osoby które zaciągnęły już kilka kredytów i przestały radzić sobie z ich spłatą. Abyśmy mogli jednak maksymalnie skorzystać z konsolidacji kredytów powinniśmy się wcześniej odpowiednio do tego przygotować . Załatwienie kilku niezwykle istotnych spraw w ramach posiadanych zobowiązań pozwoli nam skonsolidować wszystkie posiadane przez nas kredyty co więcej bez ponoszenia przy tym znacznych kosztów. A zatem o czym powinniśmy pamiętać przed przystąpieniem do konsolidacji?

Pamiętajmy przede wszystkim o tym, że wniosek o konsolidację kredytu powinniśmy złożyć jeszcze przed tym zanim bank w którym obecnie posiadamy kredyty przeznaczone do konsolidacji zgłosi fakt zalegania z płatnościami. Podobnie jak w przypadku pozostałych zobowiązań finansowych również w przypadku kredytu konsolidacyjnego decyzja ta powinna zostać poprzedzona analizą zdolności kredytowej jak również całej naszej historii kredytowej i to właśnie powinniśmy mieć na uwadze.

Drugim bardzo istotnym krokiem przed konsolidacją jest konieczność spłaty tylu zobowiązań ile tylko zdołamy spłacić samemu. Dzięki takim krokom bank wyliczy nam zdecydowanie większą zdolność kredytową, a to z kolei przełoży się na zdecydowanie bardziej atrakcyjne warunki spłaty kredytu konsolidacyjnego. A zatem dla przykładu jeżeli posiadamy chwilówkę i jesteśmy w stanie spłacić ją bez pomocy konsolidacji zróbmy to jeszcze przed złożeniem do banku wniosku o konsolidację kredytu.

Jak się okazuje dla banku wypłacalny klient to dowód na nawiązanie współpracy z rzetelnym i wydolnym finansowo kredytobiorcą. Banki patrzą zdecydowanie bardziej przychylnie na takie osoby i z pewnością zaproponują im nieco lepsze oferty konsolidacji. Sytuacja wygląda zdecydowanie inaczej jeżeli chodzi o osoby poszukujące kredytu konsolidacyjnego z komornikiem. Posiadanie zajęcia komorniczego zdecydowanie skutecznie uniemożliwia współpracę z bankami, dlatego jak się okazuje jedynym wyjściem w takich sytuacjach, może okazać się współpraca z poza bankowymi instytucjami finansowymi.

Kredyt konsolidacyjny – kalkulator

Zdecydowanie pomocnym narzędziem pomagającym nam wybrać właściwą ofertę kredytu konsolidacyjnego jest kalkulator. Dzięki niemu porównamy wszystkie dostępne na rynku oferty kredytów konsolidacyjnych i przy tym również obliczymy comiesięczną ratę a także łączną sumę zobowiązań. Chcąc skorzystać z takiego narzędzia musimy podać wszystkie zobowiązania finansowe które chcemy połączyć. Korzystając z takiego kalkulatora kredytów konsolidacyjnych musimy podać kwotę kredytu, który chcemy połączyć, również jego typ, oprocentowanie a także pozostały jeszcze okres spłaty. Dzięki podaniu tych kilku parametrów będziemy mogli w bardzo szybki i przy tym również prosty sposób obliczyć raty kredytu konsolidacyjnego. W ten sposób wybierzemy dla siebie najlepszą i najbardziej korzystną ofertę.