Twoje oszczędności
Okres lokatymiesięcy

Jak znaleźć idealną lokatę?

Połączyć wymagania z dobrym zyskiem

W dzisiejszych czasach coraz więcej ludzi decyduje się na skorzystanie z jednego z wielu produktów finansowych oferowanych przez bani, który umożliwia nie tylko gromadzenie oszczędności, ale także ich powiększanie. Trzeba jednak pamiętać, że każdy z tych produktów jest obarczony różnym stopniem ryzyka. Daje jednak także gwarancję zysków o różnej wysokości. Jeśli więc ktoś lubi ryzykować, ale też ma ochotę na większe zyski, powinien skupić swoją uwagę na różnego rodzaju funduszach inwestycyjnych. Z kolei jeśli komuś zależy przede wszystkim na bezpieczeństwie gromadzonych środków, powinien skupić się na lokatach bankowych. Trzeba bowiem pamiętać, że to właśnie lokaty bankowe gwarantują możliwość uzyskania środków w najgorszym wypadku przynajmniej w takiej wysokości, jaką się wpłaciło na lokatę. Jednak taka sytuacja ma miejsce jedynie wówczas, gdy wycofa się środki z lokaty terminowej przed terminem jej zakończenia. W innej sytuacji zazwyczaj otrzyma się od banku nieco większą, niż wcześniej wpłacona, suma. Oczywiście to, ile konkretnie się zyska na danej lokacie zależne jest już od wyboru konkretnego produktu, a ten wcale nie jest łatwy.

Bogata oferta

Współczesne banki oferują bowiem swoim klientom szeroką gamę lokat. Różnią się one między sobą przede wszystkim wysokością oprocentowania i to na nie najczęściej w pierwszej kolejności zwraca się uwagę. Jednak warto także zerknąć na rodzaj lokaty. Może to być bowiem lokata długoterminowa, która być może da dość wysokie zyski, ale też zamrozi przechowywane na niej środki na okres nawet kilku lat. Z kolei lokaty dynamiczne, które umożliwiają wypłatę środków w dowolnym momencie trwania umowy z bankiem po prostu nie dadzą tak wielkiego przychodu. Jednak oczywiście oferta lokat różni się przede wszystkim w zależności od banku. A czasem warto sprawdzić ofertę innego banku niż ten, w którym mamy konto, bo być może okaże się dużo bardziej korzystna. Czasami jednak wydawać by się mogło, że aby odnaleźć się w gąszczu propozycji różnych banków, trzeba być specjalistą z zakresu ekonomii i finansów. Gdzie więc szukać pomocy przy wyborze lokaty bankowej?

Profesjonalna pomoc

Najłatwiej byłoby oczywiście skorzystać z usług doradcy finansowego. Osoba taka nie tylko przeanalizuje oferty różnych banków, ale też wybierze taką, która będzie idealnie dostosowana do naszej aktualnej sytuacji finansowej. Można też skorzystać z pomocy sieci internetowej. Coraz częściej natknąć się w niej można na strony oferujące profesjonalne i bardzo dobrej jakości porównywarki lokat. W odpowiednie okno wystarczy wpisać tutaj wysokość kwoty jaka chcemy umieścić na lokacie oraz zakładany okres tejże lokaty, by po chwili sprawdzić, jakie banki w danym momencie zagwarantują nam najwyższe zyski. Oczywiście jednak można tutaj się zastanawiać, czy właścicielem takiej strony nie jest jakiś bank, który w ten sposób chce przyciągnąć uwagę potencjalnych klientów. Z tego powodu dobrze jest skorzystać z kilku różnych porównywarek zanim podejmie się ostateczną decyzję. W końcu chodzi tutaj o nasze finanse.