Twoje oszczędności
Okres lokatymiesięcy

Dlaczego warto zainteresować się kredytem samochodowym?

Zakup samochodu, motorówki, skutera, czy motocykla to dla wielu budżetów domowych stosunkowo spory wydatek, który zdecydowanie narusza wypracowane oszczędności. Nie musisz jednak w praktyce wykorzystywać własnego kapitału na zakup pojazdu, ale możesz posiłkować się profesjonalnym, coraz popularniejszym kredytem samochodowym. Jak należy rozumieć korzyści wynikające z zastosowania kredytu samochodowego? O tym kilka słów w poniższym artykule.

Kilka słów o potencjale formy zobowiązania dla zmotoryzowanych

Kredyt samochodowy przede wszystkim nie posiada takich limitów, jak kredytów gotówkowy w zakresie finalnej kwoty zobowiązania, co jest bardzo dużą wartością dla zmotoryzowanych o dość średniej zdolności kredytowej. Dlaczego limity są ograniczone? Wystarczy wspomnieć, że zabezpieczenie w tym rodzaju kredytu stanowi samochód, czy ubezpieczenie AC (świadczenie wypłacalne na konto kredytodawcy, nie kredytobiorcy). W niektórych przypadkach bankom zależy nawet na większej wartości kredytu, bo to gwarancja większego zysku w przyszłości. Okres kredytowania jest również bardzo interesujący, bo wynosi do dziesięciu lat. Większość kredytobiorców stara się jednak spłacić kredyt samochodowy znacznie szybciej, aby przejąć całkowicie własność pojazdu. Dobrze, jeżeli spłacasz kredyt samochodowy szybciej, ponieważ nie musisz później pytać instytucji finansowej o zgodę przy ewentualnej sprzedaży pojazdu. To dość problematyczna sytuacja, np. po wystąpieniu kryzysu finansowego na poziomie gospodarstwa domowego. Niektórzy zmotoryzowani porównują koszty kredytów gotówkowych i samochodowych, aby zaoszczędzić. W tym zestawieniu kredyt samochodowy wypada znacznie lepiej, ale tylko w zakresie zakupu samochodu, nie dóbr konsumpcyjnych. Należy bowiem rozumieć, że kredyt samochodowy jest absolutnie celowy. Nie można środków przeznaczyć na nic innego, tylko na pojazd.

Duża dostępność to kolejna zaleta

Dodatkowy potencjał kredytu samochodowego to szybka dostępność, także przez wyspecjalizowanych dealerów, czy komisy (niezależni doradcy). Zastanów się nad taką alternatywą finansowania samochodu, bo to się po prostu bardzo opłaca przy średniej zdolności kredytowej. Co myślisz o kredytach samochodowych i ich najważniejszych korzyściach?