Komu banki najchętniej udzielają kredytów gotówkowych?
Najlepsze kredyty
W nowoczesnej gospodarce pojawia się wiele grup kredytobiorców. Niektórzy są dla banków detalicznych bardziej wiarygodni, inni mniej. Jakie grupy jednak posiadają największe szanse na otrzymacie konkurencyjnego pod względem kosztów zobowiązania? Temat jest bardzo złożony, ponieważ kredyt gotówkowy jest dostępny w sektorze standardowej bankowości detalicznej i w parabankach. Warto zatem wiedzieć, do której grupy należysz i gdzie masz większe szanse na ciekawe warunki współpracy.
Najchętniej banki detaliczne współpracują z klientami prowadzącymi działalności gospodarcze, które posiadają potwierdzone, cykliczne, duże dochody. Banki detaliczne coraz częściej dzielą ofertę na klientów indywidualnych, klientów biznesowych, rolników, studentów, emerytów oraz rencistów. Każda grupa ma dostęp do różnorodnych zobowiązań. To klienci indywidualni, studenci oraz emeryci zaciągają najczęściej klasyczne kredyty gotówkowe/kredyty konsumpcyjne. Stały, potwierdzony dochód to dla banku jeden z najważniejszych wyznaczników przed podpisaniem długoterminowej umowy kredytowej. Umowa o pracę na czas nieokreślony to zdecydowanie numer jeden. Następnie masz umowę o pracę na czas określony, umowę zlecenie i umowę o dzieło. Wartość umowy o pracy jest decydująca dla kosztów kredytu gotówkowego. Chodzi jednak nie tylko o wysokość zarobków, ale też o zarządzanie zasobami. Niektórzy klienci nawet przy niewielkich zarobkach są w stanie spłacić większy kredyt, ponieważ dobrze optymalizują budżet domowy i nie mają zbędnych wydatków. Profesjonalni doradcy kredytowi na http://www.splatka.pl/ dbają o ocenę właśnie takich zależności. Czasami przy dużym dochodzie, bez właściwego zarządzania środkami finansowymi nie uzyskasz kredytu, bo bank stwierdzi, że masz za dużo innych zobowiązań, stosunkowo niepewnych w dłuższej perspektywie.
Pozyskiwanie kredytu należy zatem zawczasu zaplanować, postarać się o możliwie najlepszą umowę, o stabilność dochodów i udowodnienie, że jesteś racjonalnym kredytobiorcą. Zdolność kredytowa (pozytywna) to duża przewaga konkurencyjna dla przedsiębiorców, a także duży potencjał z perspektywy zwykłego klienta indywidualnego. Kredyt gotówkowy zwiększa bowiem moc nabywczą w krótkim terminie, a to czasami aspekt kluczowy dla wielu rodzin.