Twoje oszczędności
Okres lokatymiesięcy

Konsolidacja długów - to dopiero początek!

Kredyt konsolidacyjny następuje poprzez zaciąganie wielu niezabezpieczonych długów o wysokim oprocentowaniu i łączenie ich w jeden. Zaletą pożyczki są niższe oprocentowanie oraz wygoda dokonania jednej płatności zamiast wielu. Okres spłaty większej pożyczki jest często dłuższy, co pomaga obniżyć miesięczną ratę. Wiele firm pożyczkowych oferuje konsolidacje jako szybkie rozwiązanie problemów z zadłużeniem. Konflikt polega na tym, że tak zwane rozwiązanie polegające na posiadaniu jednej pożyczki tak naprawdę nie odnosi się do głównej kwestii, jak powstał dług. Konsolidacja może uwolnić część dochodów i spłacić saldo karty kredytowej, ale ostatecznie to zachowanie finansowe wymaga zmiany. Tempo wydatków musi spaść, aby nie narastało jeszcze więcej długów.

Wybór pożyczki konsolidacyjnej

Najlepiej jest mieć pewność, że konsolidacja zapewnia największe korzyści finansowe. Nie zgadzaj się na to tylko po to, by mieć tylko jedną miesięczną płatność. Konsolidacja może być sprytnym posunięciem, ale przyniesie ona korzyści tylko wtedy, gdy przestaniesz:

  • używać kart kredytowych
  • zwiększać zadłużenie.

Musi nastąpić zmiana nawyków. Zajmij się nawykami dotyczącymi wydatków, zacznij od budżetu i pracuj nad swoimi celami finansowymi. Ważne jest, aby mieć plan zapobiegający ponownemu zwiększaniu się długu. Konsolidacja zadłużenia, jeśli jest właściwie stosowana, może pomóc w przejęciu kontroli nad złym zarządzaniem finansami, długiem i wprowadzić zmiany potrzebne do zmiany sytuacji finansowej danej osoby.

Istnieją dwa główne rodzaje kredytów konsolidacyjnych - zabezpieczone i niezabezpieczone. Pożyczka zabezpieczona wymaga pewnego rodzaju zabezpieczenia, na przykład domu lub samochodu. Ten rodzaj pożyczki stwarza możliwość utraty aktywów w przypadku niespłacenia pożyczki. Niezabezpieczona pożyczka nie wymaga zabezpieczenia i często jest postrzegana jako połączenie salda karty kredytowej lub pożyczki osobistej.

Pożyczki konsolidacyjne

Osobista pożyczka konsolidacyjna jest niezabezpieczona i ma stałą spłatę w uzgodnionym okresie. Pożyczka wystarczająco duża, aby pokryć wszystkie Twoje salda, służy do konsolidacji zadłużenia. Oprocentowanie tych pożyczek zależy od historii kredytowej. Jeśli masz zły kredyt, oprocentowanie jest wyższe.

Pożyczki na przeniesienie salda

Pożyczki z saldem pobierają kilka sald na karcie kredytowej i łączą je na innym koncie karty kredytowej. Zazwyczaj karta kredytowa nie jest oprocentowana lub ma niskie oprocentowanie. Należy pamiętać, że te stopy procentowe są zwykle tymczasowe i są promocjami, które trwają przez krótki okres - zwykle około 6-18 miesięcy. Jeśli nie spłacisz salda do czasu zakończenia okresu promocyjnego, wszelkie skumulowane odsetki zostaną doliczone do Twojego aktualnego salda. Będzie teraz obowiązywać również wysokie oprocentowanie. O ile nie jesteś w stanie spłacić całego salda przed zakończeniem okresu promocyjnego, pożyczka na saldo nie jest dobrym kierunkiem podczas konsolidacji.