Twoje oszczędności
Okres lokatymiesięcy

Konsolidacja kredytów wady i zalety

Opłacalność konsolidacji kredytów wydaje się nam idealnym rozwiązaniem w sytuacji kiedy jesteśmy zasypani różnymi mniejszymi kredytami i przestajemy sobie radzić z ich spłatą. Jednak czy faktycznie tak jest? Zastanawiając się nad konsolidacją kredytów wielu kredytobiorców zadaje sobie pytanie czy to faktycznie się opłaca. Dlatego też warto zapoznać się ze wszystkimi kwestiami związanymi z konsolidacją i odpowiedzieć sobie na to nurtujące nas pytanie. O konsolidacji powinniśmy pomyśleć w chwili kiedy coraz trudniej jest nam utrzymać stabilność finansową bez zadłużenia.

Niestety jak się okazuje bardzo ciężko jest jednoznacznie stwierdzić, czy kredyty konsolidacyjne faktycznie są dla nas w stu procentach opłacalne, czy może jednak powinniśmy się trzymać od nich z daleka aby nie wpaść w jeszcze większe długi finansowe. Na opłacalność takiego zadłużenia wpływa wiele czynników i to od nich zależy nasze usatysfakcjonowanie z danej usługi. Aby to dokładnie przeanalizować i zrozumieć, musimy dowiedzieć się, jakie konkretnie są zalety i wady konsolidacji kredytów.

Zalety konsolidacji

Oczywiście do podstawowej i najważniejszej zalety konsolidacji należy połączenie kilku naszych mniejszych kredytów w jeden większy z mniejszymi ratami ale też wydłużonym czasem spłaty. Początkowo wszystko brzmi bardzo zachęcająco jednak kredyt konsolidacyjny to też dodatkowy kapitał, dodatkowe różnorakie ubezpieczenia, przeanalizowanie a następnie przeorganizowanie swojej sytuacji finansowej, zaoszczędzenie pieniędzy, jak również ratunek przed nieudanymi inwestycjami czy nawet bankructwem. Dziś w zasadzie każdy bank ma w swojej ofercie kredyt konsolidacyjny, a zatem oferty są tak bardzo różnorodne i konkurencyjne, że z pewnością każdy z nas znajdzie coś dla siebie. Choć ostateczne podjęcie decyzji może być trudno w wielu przypadkach warto jest się jednak pochylić nad konsolidacją.

Wady konsolidacji

Kredyty konsolidacyjne są niestety drogie, jednak często nie mówi się o tym i nie bierze się tego pod uwagę z uwagi na to, że na przestrzeni trzydziestu lat, bo nawet tyle może wynosić okres kredytowania, w ogóle nie odczuwamy takiej nadwyżki. Niektóre oferty nie są atrakcyjne na tle konkurencji, ich głównym celem jest wyciągnięcie kapitału od klientów którzy nie przeanalizowali ofert różnych banków i w sytuacji kryzysowej zdecydowali się na pierwszą lepszą ofertę która wcale ni była korzystna. Uniknięcie tego jest możliwe, wystarczy tylko dokonać dokładnej analizy każdego kredytu konsolidacyjnego, jaki nas zainteresuje.