Kredyt hipoteczny, a współpraca z wartościowym deweloperem
Zakup mieszkania z rynku pierwotnego to ciekawa inwestycja umożliwiająca wygenerowanie dochodów pasywnych z wynajmu w dobrej lokalizacji. Niestety na rynku deweloperskim zdarzają się wpadki, bankructwa, nierzetelne podejście do obsługi klienta. Przed zaciągnięciem kredytu hipotecznego warto nauczyć się rozpoznawać wartościowych deweloperów, a tym samym zwiększyć szansę na udaną lokatę kapitału.
Jak podejść do analizy dobrego dewelopera przed zaciągnięciem kredytu hipotecznego?
Niezależna ekspertyza budowy to jeden z ciekawszych punktów do rozpatrzenia. Przed decyzją o zakupie mieszkania na bazie kredytu hipotecznego możesz zasięgnąć opinii eksperta o stanie nieruchomości. Przyjrzyj się aspektom ogólnego zagospodarowania przestrzennego. Czy w okolicy inwestycji deweloperskiej nie znajdują się nietypowe, szkodliwe projekty. Przejrzyj dane rejestrowe dewelopera, a także historię dotychczasowych inwestycji. Najlepiej współpracować z deweloperami, którzy już zrealizowali pewne projekty. Dzięki temu masz szansę porozmawiać z niektórymi inwestorami, nawiązać kontakt przez media społecznościowe. To coraz popularniejsza zasada wśród ludzi inwestujących setki tysięcy złotych w bardziej luksusowe apartamenty na kredyt hipoteczny. Bardziej szczegółowe aspekty to ocena finansowania projektów deweloperskich, dotychczasowy potencjał sprzedażowy, uregulowanie prawne w dziale ksiąg wieczystych. Deweloper musi na życzenie przedstawić pełen prospekt informacyjny wraz z wytycznymi dotyczącymi zastosowanych materiałów budowlanych.
Księgi wieczyste i kwestie rezerwacji nieruchomości przed zadłużeniem
Wartościowi deweloperzy samodzielnie kierują inwestycją budowlaną i nie korzystają z firm trzecich, generalnych wykonawców na zlecenie. To dużo mówi o przeznaczeniu kredytu hipotecznego. Pamiętaj, że mieszkanie możesz obecnie zarezerwować, jeszcze przed dopełnieniem formalności dotyczących pozyskania zadłużenia. To bardzo praktyczna zasada ograniczająca najczęściej problemy formalne, techniczne, prawne. Wielu dobrych deweloperów dzieli się wiedzą o zakończeniu inwestycji w mediach społecznościowych. Monitoruj też stan wykończenia całego osiedla, dróg dojazdowych do budynków, dostępności infrastruktury społecznej. Ostateczną umowę deweloperską możesz przekazać do analizy prawnikowi, a czasami nawet pośrednikowi kredytowemu, w zależności od rozwiniętych kwalifikacji. Opłaca się również wykorzystanie oddziałów finansowych wartościowych deweloperów, aby wynegocjować lepsze warunki spłaty kredytu hipotecznego.