Twoje oszczędności
Okres lokatymiesięcy

Kredyty krótkoterminowe - korzyści, minusy, informacje

Pożyczki krótkoterminowe są łatwe do uzyskania i są atrakcyjne dla osób nieposiadających oszczędności ani kart kredytowych w nagłych przypadkach finansowych. Można ubiegać się o nie za każdym razem, gdy jest to potrzebne, a pieniądze otrzymywać za pośrednictwem aplikacji online. I szybko wypłacają pieniądze, często w ciągu zaledwie kilku godzin.

Są również dobre dla tych, którzy nie mają zabezpieczeń i którzy mogą nie mieć zdolności kredytowej niezbędnej do uzyskania tradycyjnej pożyczki. Większość wymaga jedynie dowodu zatrudnienia, konta bankowego, prawa jazdy lub innego dokumentu tożsamości.

Ponieważ warunki tych pożyczek są tak krótkie, nie ma długoterminowego zobowiązania, które zwykle wiąże się z bardziej tradycyjnymi pożyczkami. Dostajesz pieniądze, spłacasz je, a potem jedziesz dalej.

Wady pożyczek krótkoterminowych

Kredytodawcy oczekują, że ich pieniądze zostaną szybko zwrócone - z pewnością w ciągu roku, zwykle w ciągu miesiąca lub dwóch tygodni. Musisz upewnić się, że masz solidny plan spłaty kredytu zgodnie z warunkami pożyczki, ponieważ konsekwencje mogą cię jeszcze kosztować.

Oprocentowanie tych pożyczek jest często bardzo wysokie. Za zaledwie kilka tysięcy dolarów (większość pożyczkodawców nie oferuje znacznie więcej niż 10 000 zł lub co najwyżej 15 000 zł),pożyczkobiorca może liczyć na RRSO zbliżające się do 400% lub więcej.

Jeśli nie jesteś w stanie spłacić kwoty głównej w wyznaczonych terminach, zaczynają naliczać się znaczne opłaty za opóźnienie. I to przy założeniu, że pożyczkodawca jest uczciwy. Niektóre z najbardziej ekstremalnych biur kredytowych mogłyby próbować wyciągnąć jeszcze więcej drakońskich kar.

Pożyczki te mogą również wpłynąć na twoją zdolność kredytową, zarówno pozytywnie, jak i negatywnie. Niektóre firmy robią tak zwane twarde zapytanie dotyczące twojego kredytu, a ty zostajesz tym zaskoczony. Jeśli spóźnisz się z płatnością lub nie spłacisz pożyczki na czas, wpłynie to również negatywnie na Twój kredyt.

Co jeszcze warto wziąć pod uwagę rozważając krótkoterminowe kredyty gotówkowe?

Chociaż pożyczki krótkoterminowe są wygodne i wydają się świetnym sposobem na rozwiązanie tymczasowego problemu, wiążą się z nimi duże ryzyko. Opłaty i stopy procentowe mogą przekroczyć 400%, a okres zwrotu może wynosić zaledwie dwa tygodnie. Brak płatności wpłynie negatywnie na twoją zdolność kredytową i będzie cię wiązać z dodatkowymi opłatami za opóźnione opłaty, kary i odsetki. Może to prowadzić do trudnego do wyłamania cyklu zaciągania pożyczek. Pamiętaj, aby odrobić pracę domową i sprawdzić wszystkie opcje przed złożeniem wniosku o tego rodzaju pożyczkę.

Możesz też zawsze zgłosić się do doradcy kredytowego, który zna jeszcze więcej plusów, minusów i innych informacji na temat tych i innych form kredytów gotówkowych, co może być wielką pomocą i źródłem wiedzy w przypadku awaryjnych sytuacji finansowych. Warto skorzystać z tej pomocy.