Twoje oszczędności
Okres lokatymiesięcy

Kto może ubiegać się o kredyt gotówkowy?

Kredyt gotówkowy to w ostatnich latach najpopularniejszy i najczęściej zaciągany kredyt. Nie wszyscy jednak znają specyfikę tego kredytu i wiedzą co jest potrzebne do jego otrzymania. Kredyt gotówkowy to świetne rozwiązanie dla osób które potrzebują dodatkowej gotówki w krótkim czasie. Warto wcześniej dowiedzieć się kto może otrzymać zgodę na kredyt gotówkowy oraz w jaki sposób zwiększyć swoją szansę na szybką wypłatę pieniędzy.

Założeniem kredytu gotówkowego jest szybka pomoc kredytobiorcy, który chce jak najszybciej otrzymać pieniądze które mogą zostać przeznaczone na dowolny cel.. Bez poręczenia, bez zabezpieczenia kredytu, bez zbędnych formalności, które mogłyby wydłużyć termin podpisania umowy. Jedną z większych zalet tego kredytu jest to, że kredytobiorca nie musi informować banku o tym na co chce przeznaczyć otrzymane pieniądze, tak jak wygląda to np. w przypadku kredytu samochodowego, który pozwala tylko na kupno samochodu.

Czego od kredytobiorcy wymaga bank?

W zasadzie kredyt gotówkowy jest łatwo dostępny i nie wymaga wielogodzinnych wizyt w bankach, by móc cieszyć się dodatkową gotówką na swoim koncie, co więcej pieniądze możemy otrzymać nawet bez wychodzenia z domu. Wiele banków posiada również w swojej ofercie kredyty gotówkowe online, dzięki którym pieniądze możemy otrzymać bez wychodzenia z domu. Musimy jednak pamiętać, że usługa nie jest skierowana do wszystkich zainteresowanych, nie każdy ma szanse na jego otrzymanie. Bank wydając zgodę kredytową, stara się dokładnie sprawdzić swoich Klientów, jednocześnie zmniejszając ryzyko finansowe.

A zatem jakie warunki musi spełnić kredytobiorca, by mieć pewność, że złożony wniosek o kredyt przyniesie pozytywną decyzję banku?

Ubiegając się o kredyt gotówkowy musimy wykazać po pierwsze odpowiednio wysoką zdolność kredytową. Zdolność kredytowa jest ustalana jest na podstawie naszych miesięcznych zarobków jakie będziemy zobowiązani poświadczyć. Aby udowodnić ten fakt będziemy musieli dostarczyć do banku zaświadczenie od pracodawcy o formie zatrudnienia oraz wysokości naszej pensji. Część banków coraz częściej przyjmuje, w ramach zaświadczenia, osobistego oświadczenia o dochodach bądź też wyciąg z rachunku bankowego. Na podstawie tych dokumentów zostanie ustalona maksymalna kwota kredytu, jaka może zostać nam udzielona.

Po drugie, duży wpływ na decyzje banku o tym czy kredyt zostanie nam przyznany jest nasza historia kredytowa. Osoby, które wcześniej miały problem ze spłatą zaciągniętych zadłużeń bądź nie zostały one jeszcze uregulowane mogą nie uzyskać dostępu do nowych środków finansowych.

Wiele kredytów gotówkowych związanych jest z koniecznością prowadzenia w danym banku rachunku rozliczeniowego. Dlatego też zanim wypełnimy wniosek o kredyt, upewnijmy się, czy nie musimy skorzystać z innych usług, oferowanych przez konkretną instytucję. Warto tez skierować swoje pierwsze kroki do banku w którym posiadamy już konto, często zdarza się że banki oferują swoim klientom znacznie lepsze warunki kredytów.