Twoje oszczędności
Okres lokatymiesięcy

Kwestie kredytowe - zanim jeszcze zaczniesz rozglądać się za domem

Aby kupić swój pierwszy dom, prawdopodobnie potrzebujesz kredytu hipotecznego. W rzeczywistości, zanim nawet zaczniesz patrzeć na domy, należy spojrzeć na perspektywy kredytów hipotecznych. Jeśli masz dobry kredyt, dobry dochód i pieniądze w banku, będziesz w stanie szybko zabezpieczyć kredyt hipoteczny i przejść prosto do procesu nabywania domów. Jeśli masz mniej niż wzorowy stan historii kredytowej, pracujesz na własny rachunek lub masz trochę pieniędzy na stole, musisz zacząć proces, zanim spojrzysz na domy - może więcej niż rok wcześniej.

Musisz otrzymać kopię raportu o kredycie

Bezpłatny raport o kredycie, który można uzyskać raz rocznie, pomaga w identyfikacji problemów, nie pokaże Ci jednak tego samego wyniku kredytowego, jaki zobaczy twój oficer hipoteczny. Wynik jest niezmiennie wyższy niż to, co się dostaje, gdy ktoś działa w firmie hipoteczne, trzeba zatem starać się niezmiennie dowiedzieć jak uzyskać najlepsze możliwości kredytowe. To sprawia, że ??spotkanie z urzędnikiem hipotecznym (lub dwoma lub trzema) na samym początku procesu jest kluczowe. Na konkurencyjnych rynkach agenci nie okażą nawet domów kupującym bez wcześniejszego zatwierdzenia hipoteki.

Bądź przygotowany do przedstawienia dokumentów, a wiele z nich, począwszy od deklaracji podatkowych i wielu miesięcy wyciągów bankowych jest koniecznością. Kredytodawcy będą chcieli dowodu twoich dochodów i będą chcieli wiedzieć o wszystkich twoich długach. Będą także chcieli znać źródło jakichkolwiek dużych depozytów. Jeśli rodzice dają ci pieniądze na zaliczkę, będą musieli mieć pismo dokumentujące taki stan rzeczy.

Drugą rzeczą, której potrzebujesz, oprócz dokumentów, są pieniądze – im więcej tym lepiej. Na początek potrzebujesz pieniędzy na pokrycie zaliczek, kosztów zamknięcia i roczne opłaty podatkowe i ubezpieczeniowe. Kredytodawcy będą również chcieli zobaczyć, że masz odpowiednie rezerwy na wypadek utraty pracy lub awarii jakiejkolwiek.

Eksperci finansowi nie zgadzają się zwykle co do tego, ile pieniędzy potrzebujesz do zaliczki. Choć 20 procent jest często uważane za zasadę, można kupić dom mając zaledwie 3,5 procenta i 5 procent z konwencjonalnych kredytów hipotecznych. Ale im mniej płacisz, tym większa będzie miesięczna płatność. Ponadto, jeśli zaliczka wynosi mniej niż 20 procent ceny zakupu, musisz zapłacić prywatne ubezpieczenie hipoteczne lub równowartość znaną jako składka ubezpieczenia hipotecznego.

Można również uzyskać niższą stopę procentową z wyższą zaliczką. Im mniej bowiem wniesiesz, tym ubezpieczenie hipoteczne jest wyższe, tak samo jak stopy procentowe. Dlatego przed uzyskaniem pierwszej kredytu hipotecznego:

Spotkaj się z urzędnikiem hipotecznym, zanim przyjrzysz się domom. Pomoże to określić, czy masz problemy z kredytem, które trzeba rozwiązać wcześniej. Pozwoli to również poinformować cię, na jako dom możesz sobie pozwolić przed rozpoczęciem wyszukiwania. Kredytodawcy patrzą na twoje dochody i wszystkie należności – weź to pod uwagę.