Twoje oszczędności
Okres lokatymiesięcy

Lokaty bankowe - czy oszczędzasz na swoją emeryturę?

Sposób na oszczędzanie do emerytury?

Już teraz boisz się, że Twoja emerytura będzie za niska? Nie masz pomysłu jak zacząć oszczędzać? Myślisz, że oszczędzanie i lokaty bankowe zarezerwowane są wyłącznie dla osób, które posiadają ponadprzeciętne dochody. Nic bardziej mylnego. Oszczędzać może każdy, a produkty finansowe oferowane w bankach, między innymi lokaty – także skierowane są do wszystkich Klientów. Jedyną przeszkodą jaka stoi na rozpoczęciu gromadzenia swojego dodatkowego kapitału są własne słabości. Naucz się planować swój budżet i myśleć przyszłościowo w kwestiach finansowych.

Co zrobić by zacząć oszczędzać?

Przede wszystkim, sprawdź ile wydajesz na codzienne życie i czy są jakieś wydatki których możesz uniknąć. Często nawet nie zdajemy sobie sprawy ile pieniędzy przeznaczamy na całkowicie zbędne towary. Prostym sposobem jest zbieranie rachunków i analizowanie ich. W ten sposób zorganizujesz swoje wydatki i dowiesz się jaką kwotę miesięcznie jesteś w stanie odkładać by zgromadzić wolny kapitał. Przyjmuje się, że odkładając 10% swojego miesięcznego dochodu jesteśmy w stanie odłożyć sumę pieniędzy, która zapewni nam utrzymanie stałego poziomu życia – również po osiągnięciu wieku emerytalnego. Oczywistym jest, że należy o tym pomyśleć jak najwcześniej by móc powoli gromadzić niezbędny kapitał. Nie zrażaj się jednak określoną sumą pieniędzy, staraj się odkładać i oszczędzać tyle ile możesz. Niezależnie od tego czy jest to wyższa czy mniejsza kwota, systematycznie gromadzone pieniądze będą z każdym miesiącem mieć coraz wyższą wartość. Pod warunkiem, że zapewnisz im warunki do tego.

Dlaczego lokaty bankowe?

Najbezpieczniejszym i najpopularniejszym sposobem jest wykorzystanie lokaty bankowej. To rachunek, który otwierany jest w celu zdeponowania na określony czas danej sumy pieniędzy. Bank, który podejmuje się udostępnienia lokaty zobowiązuje się do wypłacenia odsetek wyznaczonych przez oprocentowanie lokaty. Choć usług oszczędnościowych i inwestycyjnych jest coraz więcej, lokaty bankowe nie tracą na zainteresowaniu wśród Klientów banków. Dlaczego? Polacy nie lubią ryzykować swoimi oszczędnościami. Lokaty bankowe są pewnym źródłem odsetek i gwarancją zwrotu nawet w przypadku likwidacji banku. To niezawodny sposób na to by odłożyć pieniądze na krótszy lub długoterminowy okres nie obawiając się o bezpieczeństwo gotówki.

Jak założyć lokatę?

Założenie lokaty jest bardzo proste i zajmuje zaledwie kilka minut. Jeżeli znajdziesz ofertę, która Cię interesuje wystarczy wypełnić wniosek online. Taki formularz wymaga podania tylko najistotniejszych danych. Przed uzupełnieniem wniosku przygotuj swój dowód osobisty, dzięki temu cały proces zajmie Ci zaledwie chwilkę. Masz obawy co do usług online? Zapomnij o nich, ten sposób jest nie tylko wygodny ale także całkowicie bezpieczny. Dodatkowo banki chętnie oferują promocje dla Klientów, którzy zdecydują się na wybór usługi właśnie w ten sposób.

Po wysłaniu wniosku otrzymasz numer rachunku, po którego weryfikacji możesz przelać swoje oszczędności. Wszystko odbywa się przejrzyście i bez żadnych komplikacji. Jeżeli będziesz mieć jakiekolwiek pytania, zawsze możesz skorzystać z infolinii banku. Umowę możesz podpisać w domu, gdyż banki oferują przesyłkę kurierską, lub osobiście na miejscu w placówce banku.