Twoje oszczędności
Okres lokatymiesięcy

Lokaty bankowe - Jak możesz zyskać więcej?

Najlepsza oferta

Nie zawsze promocje są rzeczywiście warte uwagi. Często usługi, które są w ten sposób przedstawiane nie różnią się od tych standardowych. W przypadku lokat bankowych można zdecydowanie wyróżnić lokaty tradycyjne od depozytów z preferencyjnymi warunkami umowy. Już na pierwszy rzut oka widać, że Klient decydujący się na promocyjny produkt będzie czerpać dużo większe korzyści. To doskonała opcja, ze względu na to, że aktualne oprocentowanie zwykłych lokat jest bardzo niskie, co zniechęca wiele osób do zamrażania swoich pieniędzy. Nie warto jednak rezygnować z możliwości jakie dają banki. Nawet niewielkie odsetki, gromadzone przez dłuższy okres będą powiększać Twój kapitał. Jeżeli masz pewność, że oszczędności nie będą Ci niezbędne w ciągu kilku miesięcy możesz nic nie tracąc przynajmniej spróbować ulokować je na depozycie.

Promocje – Kto z nich skorzysta?

Lokaty bankowe objęte promocją w chwili obecnej skierowane są do osób, które nie miały okazji skorzystać z usług konkretnego banku. Instytucje oferując takie warunki liczą nie tylko na nowych Klientów, ale przede wszystkim nowe środki finansowe. Dlatego też część promocji w swoich warunkach wymaga tylko by pieniądze nie były już do tej pory zaksięgowane m.in. na rachunku osobistym. Nie musisz jednak obawiać się, że konieczne będzie założenie np. konta osobistego lub skorzystanie z innych usług banku. Lokaty bankowe w większości wypadków mogą założyć wszyscy zainteresowani, bez ponoszenia żadnych ukrytych kosztów. Jednak w przeciwieństwie do pożyczek lub kredytów, stratni mogą być stali Klienci banków, którzy muszą szukać usług w innych placówkach lub zdecydować się na depozyt na standardowych warunkach, co jednoznaczne jest z niemal dwukrotnie niższym oprocentowaniem.

Gdzie szukać lokaty?

Wiele osób z pewnością pomyśli o sprawdzeniu ofert bezpośrednio w bankach. Co jednak zrobić jeżeli nie masz na to czasu ani chęci? To proste, coraz łatwiej jest założyć lokatę poprzez bankowość internetową. Na naszej stronie możesz w kilka minut porównać wszystkie najatrakcyjniejsze lokaty bankowe. Zaoszczędzisz swój cenny czas i podpiszesz umowę nawet bez wychodzenia z domu. Ponadto wiele banków oferuje swoje najlepsze usługi wyłącznie drogą internetową. Instytucje w ten sposób mogą zaoszczędzić na dystrybucji usługi, co przekłada się na jeszcze lepsze warunki oferowane usługobiorcom.

Ranking lokat pozwoli Ci bez trudu poznać nie tylko ich oprocentowanie ale także warunki umowy oraz te, które konieczne są do spełnienia przez konsumenta. Dowiesz się jaka jest minimalna i maksymalna wartość oszczędności na lokacie, a także na jak długo podpiszesz umowę.

Jak założyć lokatę?

Wystarczy, że w odpowiednim formularzu podasz swoje dane. Potrzebne będzie Twoje imię, nazwisko, numer PESEL, numer telefonu oraz dane adresowe. Bank będzie także wymagał od Ciebie podania sumy pieniędzy jaką zamierzasz przeznaczyć na depozyt oraz na jaki okres chcesz podpisać umowę. Nie musisz jednak obawiać się, że te informacje zostaną wykorzystany w inny niż docelowy sposób. Wnioski są zabezpieczone, więc wystarczy, że Ty także zachowasz podstawowe zasady bezpieczeństwa.