Twoje oszczędności
Okres lokatymiesięcy

Lokaty bankowe oprocentowanie na sierpień 2014

Ranking lokat

Depozyty bankowe to nadal jedna z nielicznych możliwości zarządzania zaoszczędzonymi funduszami poprzez produkty bankowe skierowane właśnie do takich celów. Powierzenie pieniędzy instytucji, która ma możliwość zainwestować nasze środki bez konieczności ponoszenia jakiegokolwiek ryzyka to najpopularniejsza w Polsce opcja dotycząca oszczędności. Niechętnie rozstajemy się na długi okres z pieniędzmi i zdecydowanie niewielki procent konsumentów chce w jakikolwiek sposób narażać się na stratę środków – nawet jeżeli możliwe jest osiągnięcie wyższych zysków.

Spowodowane jest to przede wszystkim tym, że w naszym kraju dopiero rozwija się świadomość konieczności oszczędzania i kultura wykorzystywania w tym celu specyficznych produktów bankowych. Coraz chętniej odkładamy fundusze na konta oszczędnościowe oraz lokaty, które pomagają w utrzymaniu stałej wartości gotówki. Jest to zdecydowanie rozsądniejszy sposób przechowywania oszczędności niż pozostawienie pieniędzy w domu, bez możliwości uzyskania nawet najmniejszych profitów.

Ranking sierpniowych lokat oszczędnościowych prezentuje się podobnie do oferty jaką poznaliśmy w lipcu. Warto jednak przyjrzeć się aktualnemu oprocentowaniu, szczególnie gdy właśnie zastanawiamy się co zrobić z zaoszczędzoną sumą pieniędzy. Dla wszystkich potencjalnych klientów banków przygotowaliśmy najnowsze zestawienie trzech najlepszych lokat – według ich oprocentowań. Wszystkie te usługi są interesujące i warto się z nimi zapoznać, aby zagwarantować jak najlepsze warunki wybraliśmy dodatkowo depozyty, które z pewnością zabezpieczą gotówkę w przypadku zmian wywołanych wzrostem inflacji, a także lokaty krótkoterminowe, które dają większą swobodę w wyborze produktów.

 

Idea Bank

Niezaprzeczalny lider wśród lokat bankowych. To produkt, który już od dłuższego czasu prowadzi we wszelkich rankingach lub porównaniach depozytów. Najwyższe z dostępnych obecnie oprocentowań – aż 4,50% to dla wielu osób najważniejsza informacja dotycząca tego produktu. Należy jednak pamiętać, że to promocja, która dotyczy wyłącznie nowych konsumentów. Aby otrzymać tak wysokie odsetki należy spełnić warunek, który wyznacza, że tylko całkowicie nowi klienci Idea Banku mogą podpisać umowę Lokaty Happy. Ponadto okres jej trwania wyznaczony jest od jednego do trzech miesięcy, po tym czasie środki mogą pozostać w banku jednak na znacznie niżej oprocentowanej lokacie. Usługobiorca może zdeponować środki do 10 000 złotych i otworzyć tylko jeden rachunek promocyjny.

Getin Bank

Getin Bank także utrzymuje swoją wysoką pozycję i wciąż oferuje niemalże najwyższe profity od zdeponowanych środków. 4,25% to bardzo dobry wynik, który może ucieszyć osoby, które szukają innej lokaty promocyjnej i nie mogą już skorzystać z oferty Idea Banku. Oferta dotyczy znów wyłącznie nowych klientów i tak jak w przypadku Lokaty Happy po okresie 2 miesięcy w trakcie, których wygaśnie umowa, środki mogą pozostać w banku, jednak na innych warunkach dotyczących oprocentowania. Lokata na Start posiada także limit pieniędzy jaki może zostać zdeponowany na rachunku i jest to 10 000 złotych.

Bank Zachodni WBK

Trzecia z wyróżnionych przez nas lokat należy do banku WBK i także jest lokatą krótkoterminową. Tym razem klienci mogą zdecydować się na zamrożenie środków do 3 miesięcy. Oferta nie posiada ograniczeń dotyczących nowych lub wewnętrznych klientów, dlatego też może z niej skorzystać każda zainteresowana osoba, która ukończyła pełnoletniość i posiada wolne środki możliwe do zamrożenia na lokacie. Oprocentowanie tego depozyty to 3,35% co odbiega znacznie od pierwszych miejsc powyższego rankingu, należy jednak wspomnieć, że to dobra lokata dla osób, które nie mają możliwości skorzystać z powyższych promocji i tradycyjne oferty lokat w Getin oraz Idea Banku nie prezentują się tak korzystnie. Warunkiem do założenia lokaty jest dysponowanie oszczędnościami w wysokości 1000 złotych, natomiast nie ma ograniczenia odnośnie ilości lokat lub maksymalnej kwoty zdeponowanej na rachunku.