Twoje oszczędności
Okres lokatymiesięcy

Lokaty bankowe z funduszem

Inne podejście do zarabiania na lokatach

Lokaty bankowe nie posiadają wysokiego oprocentowania i nie jesteśmy w stanie zyskać na nich tyle ile byśmy chcieli? Banki wychodzą naprzeciw takim klientom i zapewniają wyższe profity przy odrobinie ryzyka. Lokaty powiązane z funduszem inwestycyjnym są skierowane do osób, które są w stanie część swoich oszczędności przekazać na inwestycje nie gwarantujące zysków. To nie wyklucza strat ale daje możliwość znacznych profitów jeżeli nasze oszczędności zostaną dobrze zainwestowane. Fundusz inwestycyjny może okazać się bardzo atrakcyjny i pozwoli zarobić naszym oszczędnościom znacznie więcej niż tradycyjna lokata.

W sytuacji gdy na rynku finansowym nadal dominują nisko oprocentowane lokaty terminowe coraz więcej konsumentów unika zamrażania oszczędności szukając alternatywnych sposobów na pomnażanie pieniędzy. Jeżeli jednak szukamy usługi, która nie będzie wymagała od nas dużego nakładu pracy i pozwoli cieszyć się swobodą w zarządzaniu pieniędzmi lokata z funduszem jest bardzo dobrą ofertą. Przede wszystkim sama lokata jest wysoko oprocentowana w stosunku do pozostałych produktów. Dodatkowo nie ryzykujemy całym kapitałem a tylko częścią, którą wcześniej ustalimy z bankiem. Najpopularniejszym podziałem w lokatach z funduszem jest przekazanie połowy oszczędności na lokatę, a drugiej połowy na fundusz inwestycyjny. Oczywiście możliwe jest także inne rozplanowanie i jest to sprawa indywidualna. Należy zatem opracować dostosowany do własnych potrzeb plan inwestycji w którym pomoże nam pracownik banku. Najważniejsza jest jednak samoświadomość czego oczekujemy od takiej lokaty i na jak duże ryzyko jesteśmy przygotowani. Fundusz inwestycyjny nie należy do inwestycji z grupy wysokiego ryzyka, jednak mimo wszystko może się okazać, że nie przyniesie przewidywanych zysków i otrzymamy tylko zwrot kapitału.

Lokaty z funduszem są najczęściej długoterminowe, wynika to z zasady na jakiej działają przede wszystkim fundusze. W przypadku gdy same lokaty bankowe mają bardzo różnorodne okresy depozytu, inwestycje w funduszach najczęściej są roczne lub dłuższe. Dlatego też połączone produkty dostosowane są do trwania najdłuższego z nich. Wiąże się z tym ryzyko, że w trakcie trwania umowy zmienią się stopy procentowe NBP i rynek lokat bankowych zmieni się na korzystniejszy i lepiej oprocentowany.

Czy warto założyć lokatę z funduszem?

Jeżeli nie jesteśmy zadowoleni z tradycyjnej oferty lokat i nie wiemy w jaki sposób zarobić na oszczędnościach powinniśmy zdecydować się na pakiet lokaty z funduszem którą znajdziemy na http://www.moja-skarbonka.pl/. Szczególnie w okresie gdy rozpoczyna się ożywienie gospodarki co może przyczynić się do wzrostu potencjalnego zarobku z funduszu inwestycyjnego. Ryzyko związane z inwestycją jest zmniejszone przez to, że oszczędności na lokacie są wyżej oprocentowane przez co nawet jeżeli nie zarobimy na funduszu otrzymamy wysokie odsetki z pieniędzy zdeponowanych w banku.

To również dobra alternatywa dla osób, które z chęcią podejmą się ryzyka i są nastawione na duże zyski w myśl starego przysłowia, że "kto ryzykuje ten ma".