Twoje oszczędności
Okres lokatymiesięcy

Lokaty - oprocentowanie na przełomie czerwca i lipca

Najlepsze oprocentowanie

Informacje o tym, że Rada Polityki Pieniężnej nie zamierza w najbliższym czasie zmienić wartości stóp procentowych odbijają się na oprocentowaniu depozytów bankowych. Po raz kolejny można zauważyć, że lokaty tracą na swoim oprocentowaniu. Szczególnie ucierpią na tym Klienci korzystający z ofert standardowych. Już od 29 czerwca zmienia się m.in. oprocentowanie lokat w Meritum Banku. Oprocentowanie lokat jest niższe niemal o 1,00% szczególnie stratna jest lokata z umową półroczną, która aktualnie oferuje tylko 1,05% podczas gdy jeszcze do niedawna umowa wyznaczała zysk w skali roku 2,00%.

Które lokaty są opłacalne

Nie ulega wątpliwości, że nadal możliwe jest zdobycie atrakcyjnych zysków, które odbiegają od najniżej oprocentowanych lokat bankowych. Już od kilku miesięcy wszystkie rankingi lokat prowadzą depozyty promocyjne, których oprocentowanie jest nawet kilkukrotnie wyższe niż w przypadku standardowych usług. Jednak trzeba pamiętać, że zasięg tych ofert jest ograniczony i nie wszyscy Klienci banków będą mieli okazję z nich skorzystać. Cieszyć mogą się osoby, które dopiero zaczynają oszczędzać i szukają swojej pierwszej lokaty. Promocje dla nowych Klientów są tymi najkorzystniejszymi i to właśnie z nich szczególnie warto skorzystać.

Musisz jednak pamiętać, że poza wyznaczeniem adresatów tych usług, instytucje dodają szereg innych warunków i ograniczeń. Zanim wybierzesz konkretną usługę dowiedź się jaka jest maksymalna i minimalna kwota jaką zamrozisz na rachunku, czy konieczne jest skorzystanie z innych usług, a także na jak długo możesz podpisać umowę na promocyjnych warunkach.

Aktualne oprocentowanie lokat

Na przełomie czerwca i lipca warto zamrozić swoje pieniądze na lokatach dostępnych w bankach, które gwarantują oprocentowanie środków równe a nawet wyższe niż 3,00%. Do tych produktów należą oczywiście tylko usługi promocyjne, dlatego sprawdź czy możesz z nich skorzystać. Poniżej tabela z porównaniem oprocentowania oraz warunków wymaganych przez banki.

 

Getin Bank - Lokata na start

Oprocentowanie: 3,50%

  • Lokata przeznaczona wyłącznie dla nowych Klientów banku.
  • Maksymalna wartość lokaty to 10 000 złotych.
  • Wymagana kwota do założenia to minimum 500 złotych.
  • Klient nie jest zobowiązany do skorzystania z innych produktów Getin Banku.

 

BGŻ Optima - Lokata bezkarna

Oprocentowanie: 3,20%

  • Bank umożliwia założenie lokaty wyłącznie nowym usługobiorcom, którzy założą rachunek osobisty.
  • Minimalna kwota lokaty to 1000 złotych, natomiast maksymalna suma pieniędzy możliwa do zdeponowania to aż 100 000 złotych.

 

Santander Consumer Bank - Lokata Direct +

Oprocentowanie: 3,00%

  • Lokata dostępna dla wszystkich zainteresowanych.
  • Minimalna kwota wymagana przez bank do utworzenia rachunku to 5000 złotych.
  • Bank nie wyznacza maksymalnej kwoty możliwej do zamrożenia na lokacie.