Twoje oszczędności
Okres lokatymiesięcy

Lokaty z korzystnym oprocentowaniem - sprawdzaj promocje!

Korzystne oprocentowanie

Lokaty bankowe są jednymi z popularniejszych usług finansowych, które skierowane są do osób posiadających wolne fundusze. Oszczędzanie staje się w Polsce coraz bardziej oczywiste i możemy znaleźć wiele stron, blogów a nawet for dyskusyjnych na których ludzie przedstawiają swoje cele i osiągnięcia związane z planowaniem domowego budżetu, umiejętnością zarządzania i wybierania najlepszych usług oszczędnościowych. To ważne, że coraz chętniej sięgamy po tak istotne informacje i decydujemy się na odkładanie pieniędzy na konkretny cel lub po prostu chcemy oszczędzać z myślą o zabezpieczeniu swojej przyszłości. Nie dziwi zatem fakt, że z entuzjazmem wyszukujemy kolejne lokaty z najwyższym oprocentowaniem i przeliczamy skrupulatnie ile na takiej inwestycji zarobimy.

Gdy stopy procentowe BNP zostały obniżone, całe środowisko zajmujące się oszczędzaniem niemal od razu rozpoczęło spekulacje dotyczące tego w jaki sposób zmienią się oferty banków i gdzie możliwe będzie zdobycie lokaty z korzystnym oprocentowaniem. Możemy spodziewać się tego, że tradycyjne lokaty bankowe stracą na swoim oprocentowaniu, co oczywiście będzie bardzo odczuwalne dla osób korzystających z tych usług. Prawdopodobnie najwięcej stracą osoby, które decydują się na lokaty długoterminowe – trwające minimum 12 miesięcy oraz dłuższe. Należy także brać pod uwagę to, że lokaty ze zmiennym oprocentowaniem nie będą obecnie dobrą inwestycją gdyż Rada Polityki Pieniężnej zapowiada kolejne obniżenie stóp procentowych.

Gdzie ulokować oszczędności?

Na pytanie jakie banki oferują lokaty z korzystnym oprocentowaniem nie ma jednoznacznej i uniwersalnej odpowiedzi. Musimy mieć świadomość, że oferty ulegają dużej rotacji i co miesiąc banki wprowadzają kolejne zmiany. Istotne jest jednak to, że chcąc nadal zamrażać pieniądze na lokatach bankowych, musimy ostrożnie wybierać usługi.

Obecnie dobre lokaty to niemal wyłącznie tylko te oferty, które mają na celu przyciągnąć nowych klientów, którzy wniosą do banku nowe fundusze. Tym sposobem możliwe jest utrzymanie stałej wartości w depozytach bankowych, bez konieczności zachowania atrakcyjniejszych usług w przypadku stałych klientów lub lokat dłuższych niż te kilku miesięczne.

Promocje – choć są świetnym chwytem marketingowym, mogą posłużyć również oszczędzającym. Decydując się na produkt krótkoterminowy, który posiada dobre oprocentowanie, a niejednokrotnie gwarantuje także premię gotówkową, może stanowić świetną alternatywę dla lokat, które są niższe nawet o 3,00% w skali roku. Coraz więcej banków wprowadza do swojej oferty takie usługi i z łatwością po zakończeniu jednego depozytu będziemy mieli okazję wybrać kolejny. To niewątpliwe duży potencjał tego typu lokat z korzystnym oprocentowaniem. Jednak aby w pełni z niego skorzystać, musimy nieustannie śledzić nowości na rynku i poszerzać swoją wiedzę z zakresu bieżących rankingów lokat terminowych oraz warunków ich uzyskania.