Twoje oszczędności
Okres lokatymiesięcy

Najlepszy kredyt na samochód używany - jak wybrać najlepsza ofertę.

Nie zawsze jest nas stać na nowy samochód. W takich sytuacjach decydujemy się na auto z tak zwanej drugiej ręki. Na takie używane samochody również można wziąć kredyt samochodowy. Jak znaleźć najlepsza ofertę na samochód używany? Sprawdźmy to.

Co różni kredyt gotówkowy od kredytu samochodowego.

Na samym początku warto zwrócić uwagę, że na kupno samochodu można wziąć zarówno kredyt samochodowy jak i kredyt gotówkowy. Większą przewagę ma jednak kredyt gotówkowy. Dzieje się tak dlatego, że jest to kredyt bardziej elastyczny jeżeli chodzi o wydatkowanie środków. Finansowanie jest udzielane na dowolny cel. Można dzięki temu kupić nawet bardzo wiekowy samochód. Tradycyjne kredyty samochodowe mają jednak pewne ograniczenia co do wieku samochodu. Kredyt samochodowy to zobowiązanie celowe, jakie jest przeznaczone na konkretny zakup samochodu, przyczepy kempingowej czy też motocykla. Sam przedmiot finansowania dla banku staje się zabezpieczeniem kredytu i jednocześnie zmniejsza on ryzyko związane z brakiem spłacania rat zobowiązania. Zazwyczaj wybór kredytu samochodowego jest tańszym rozwiązaniem niż kredyt gotówkowy.

W dzisiejszych czasach wśród banów działa pewnego rodzaju konkurencja, przez którą banki ciągle dostosowują ofertę kredytową, tak aby spełniła ona wszelkie oczekiwania rynku. Wybór najlepszego kredytu samochodowego w znaczący sposób ułatwia porównywarka kredytów samochodowych z jakiem można skorzystać całkowicie za darmo przez internet. Dzięki takiej porównywarce można zmniejszyć obszar poszukiwań oferty i skupić się bardziej na tych ofertach, które spełniają nasze oczekiwania i jednocześnie pasują do naszej sytuacji finansowej. Bardzo ważne jest, aby wybierając kredyt samochodowy bardzo dokładnie sprawdzić koszta jakie są z nim związane. Warto sprawdzić jakie jest oprocentowanie zobowiązania w skali roku, ale także każdy powinien sprawdzić jaką wysokość ma wskaźnik RRSO- Roczna Rzeczywista Stopa Oprocentowania. Oferta jest bardziej atrakcyjna im mniejszy ma wskaźnik RRSO. Powinniśmy zwrócić również uwagę na koszta jakie wiążą się z ubezpieczeniem samochodu, a zwłaszcza ubezpieczenie polisy AC. To właśnie z AC jest cesja na rzecz banku jako jedno z zabezpieczeń kredytu.