Twoje oszczędności
Okres lokatymiesięcy

Niezbędne wiadomości o kredycie gotówkowym

Niezbędne wiadomości o kredycie gotówkowym

Wiedza o narzędziach kredytowych jest najczęściej niezbędna, aby prawidłowo poruszać się w ofertach różnorodnych instytucji finansowych. Kredyt gotówkowy to obecnie jeden z najpopularniejszych instrumentów dostępnych również w środowisku multimedialnym. Co musisz wiedzieć o kredycie gotówkowym i w czym może ci faktycznie pomóc? Artykuł naprowadzi cię na kilka wartościowych rozwiązań. Przy okazji warto też sprawdzić ranking - UlicaFinansowa.pl, który z pewnościa naprowadzi Cię na najlepszą ofertę.

Co warto wiedzieć o pożyczkach krótkoterminowych w sektorze bankowym i parabankowym?

Kredyt gotówkowy jest obecnie udzielany w placówkach stacjonarnych, za pośrednictwem paneli multimedialnych i podczas zakupu różnorodnych produktów, typowo konsumpcyjnych. Życie na kredycie gotówkowym dotyczy według wielu branżowych statystyk ponad 20% społeczeństwa. To zatem rynek ogromny i wymaga dokładniejszego spojrzenia. Kredyt gotówkowy, inaczej nazywany pożyczką krótkoterminową nie zawiera celu wydawania środków. Każdy kredytobiorca ma tutaj ogromną dowolność i banku lub parabanku absolutnie nie interesuje na co przeznaczasz dodatkowe pieniądze. To jednak duża zaleta, ponieważ nikt cię z wydanych złotówek rozliczać nie będzie. Kredyty gotówkowe mają wiele różnorodnych odsłon. To można powiedzieć bardzo ogólne pojęcie. Kredytem gotówkowym może być, np. zadłużenie na rachunku osobistym. Kredyt gotówkowy jest zawierany na stosunkowo krótki okres. Maksymalny termin to najczęściej osiem lat. Czasami zdarza się tak, że niektóre osoby zaciągają kredyt gotówkowy w dużej kwocie zamiast kredytu hipotecznego, aby kupić wybraną nieruchomość. To możliwa perspektywa, ale należy bardzo dokładnie przeanalizować koszty. Na pewno pożyczki gotówkowe uzyskasz przy znacznie mniejszych formalnościach niż inne rodzaje kredytów.

Zwracaj uwagę na różnice występujące między ofertami

Duża różnica w udzielaniu kredytów istnieje między bankami detalicznymi, a instytucjami pozabankowymi, czyli popularnymi parabankami. Banki detaliczne korzystają z prawa bankowego, regulacji NBP i Komisji Nadzoru Finansowego. Parabanki natomiast opierają działalność na szeroko pojętym kodeksie cywilnym. Parabanki zatem mniej dokładnie analizują pożyczkobiorcę pod względem ryzyka. Banki tego zrobić nie mogą. Każdy kredytodawca musi zgodnie z podstawowymi przepisami informować pożyczkobiorcę o rzeczywistych kosztach zobowiązania przed podpisaniem umowy. Możesz poprosić, np. o podanie wskaźnika RRSO, aby dotrzeć do najbardziej konkurencyjnych ofert. Uważaj jednak na bardzo małe koszty kredytu gotówkowego, ponieważ mogą wiązać się z innymi konsekwencjami lub ukrytymi opłatami. Po podpisaniu umowy o kredyt gotówkowy dysponujesz czternastodniowym okresem ochronnym. W tym czasie bez problemu rozwiążesz umowę, jeżeli znajdziesz w niej luki lub po prostu się rozmyślisz. Kredyty gotówkowe zazwyczaj pozwala się bez dodatkowych kosztów spłacać wcześniej. Uważaj na ten zapis w umowie. Zwróć też uwagę na dodatkowe opłaty, prowizje i format ubezpieczenia kredytu gotówkowego. W przypadku niewielkich kwot w pożyczkach krótkoterminowych nie potrzeba ubezpieczenia. To zatem zwiększa konkurencyjność wskazanego instrumentu zadłużeniowego.

Warto skorzystać z dobrego kredytu gotówkowego, jeżeli oczywiście masz do tego warunki

Najprościej zaciągnąć kredyt gotówkowy w banku, do tego w formacie online. Wnioski obecnie rozpatruje się w kilkanaście minut. Jeżeli masz dobrą umowę, np. o pracę na czas nieokreślony możesz wiele osiągnąć dodatkowymi pieniędzmi z kredytu. To bardzo dobry pomysł na udoskonalenie codziennego budżetu domowego, a nawet firmowego w zależności od twoich oczekiwań.