Twoje oszczędności
Okres lokatymiesięcy

O czym pamiętać przed zaciągnięciem pożyczki?

Chociaż nie możemy przewidzieć, kiedy mogą się zdarzyć sytuacje awaryjne, możemy się na to przygotować. Najlepszą rzeczą jest posiadanie grubej skarbonki, w której można zanurzyć rękę. Jeśli nie masz wystarczająco dużo oszczędności, następną najlepszą rzeczą jest zwrócenie uwagi na te pięć wskazówek, o których trzeba zawsze pamiętać, gdy potrzebuje się osobistego kredytu.

Selekcjonuj i zapisz odpowiednich pożyczkodawców

Zrób to jeszcze zanim będziesz potrzebować pożyczki. Łatwiej jest prowadzić badania, gdy jesteś zrelaksowany bez noża na gardle, jak to się dzieje w nagłych wypadkach. Dzięki wielu portalom internetowym przeglądanie i szukanie najlepszych kredytodawców jest szybkie i wygodne. Wystarczy tylko wpisać dane osobowe i te strony dają pokazują wyniki najlepiej pasujące do profilu.

Najlepiej gdzieś zapisać kontakt do tych kredytodawców, nawet zanim będziesz potrzebować pożyczki osobistej. To ratuje przed niesłusznym ubieganiem się o pożyczkę tylko dlatego, że brakuje człowiekowi czasu na zbadanie szczegółów w nagłych wypadkach. Pamiętaj, że dla każdego uczciwego pożyczkodawcy jest to żaden problem.

Znajdź warunki, które ci pasują

Przeczytaj warunki i oferty. Te kryteria nie dotyczą pożyczkodawcy, który daje największą zaliczkę gotówkową – chodzi o to, by sprawdzić warunki płatności, kwestię stóp procentowych i ukrytych opłat, takich jak opłata za usługę na wniosek i w każdej płatności (inni kredytodawcy mogą ukryć ten fakt w tonach tekstu, bądź ostrożny). Podobnie, gdy potrzebujesz natychmiastowej pożyczki osobistej, weź pod uwagę strategię wyjścia, tego w jaki sposób możesz spłacić pożyczkę. Rozglądaj się też po drobnym druku i informacjach w sprawie kar, na wypadek, gdybyś nie był w stanie czegoś spłacić.

Poznaj inne funkcje

Dowiedz się, jak działają pożyczki osobiste, abyś wiedział, czego się od nich oczekuje i gdzie właściwie ich używać. Pożyczki te są często krótkoterminowe z wysokimi stopami procentowymi. Są one łatwo dostępne, nawet dla kogoś z złym kredytem. Większość z tych pożyczkodawców oferuje pożyczki w oparciu o zapłatę, więc jeśli nie zarobisz sześciu liczb, wypłata zaliczki wystarczy na pokrycie umiarkowanych wydatków.

Technicznie rzecz ujmując, kredyty osobiste są stratą - w wielu przypadkach płacisz około 150% lub więcej. A jeśli domyślnie koszty wzrosną… to już szkoda gadać. Więc wykorzystaj te pożyczki na to, czym są: gotówką w nagłych wypadkach.

Dane osobowe

To może wydawać się banalne, ale zawsze warto sprawdzić swoje dane osobowe aż do uzyskania szczegółów, których się potrzebuję do uzyskania natychmiastowej pożyczki osobistej. Nawet przy jednej lub wielu błędach cały proces może zostać opóźniony, co jest sprzeczne z celem uzyskania pożyczek tego samego dnia. Ci kredytodawcy uzależniają się tylko od przekazanych informacji - nie mają środków do sprawdzenia historii kredytodawcy. To bardzo ważne do zapamiętania przy zaciąganiu kredytów.