Twoje oszczędności
Okres lokatymiesięcy

Oprocentowanie lokat bankowych - korzystna oferta Idea Banku

Najlepsza lokata

Już od dłuższego czasu Idea Bank posiada zdecydowanie najatrakcyjniejszą ofertę wśród lokat bankowych. Lokata Happy to produkt, który osiągnął najwyższe oprocentowanie wśród depozytów. Pomimo tego, że obecnie oszczędzanie na lokatach bankowych jest mniej opłacalne z powodu niskiej stopy referencyjnej, instytucja chcąc zdobyć nowych konsumentów zaoferowała bardzo dobrą usługę – jednak dostępną wyłącznie dla nowych klientów Idea Banku.

Oszczędzanie z pomocą banku, nawet w chwili obecnej może być atrakcyjne, szczególnie gdy nie chcemy ryzykować, że nasze środki stracą na wartości lub utracimy ich część poprzez agresywniejsze inwestowanie. Choć oprocentowanie lokat bankowych nie przynosi bardzo dużych zysków, są one gwarantowane i w żaden sposób nie stanowią zagrożenia dla kapitału zamrożonego w depozycie. Lokaty bankowe to dobry sposób na zabezpieczenie wolnych środków i rozpoczęcie świadomego oszczędzania, które pomimo coraz większej popularności wciąż dotyczy zaledwie niewielkiej części polaków.

Lokata Limitowana

Oprocentowanie lokat bankowych na bieżący miesiąc przedstawiliśmy Państwu we wcześniejszym artykule do którego serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych. Podsumowując analiza oprocentowania lokat jest jednoznaczna i bezkonkurencyjnie wskazuje, że to właśnie Idea Bank oraz Getin Bank, dzięki ofertom promocyjnym mogą zagwarantować najwyższe oprocentowanie lokat bankowych. Są to jednak usługi dostępne wyłącznie dla osób, które wcześniej nie korzystały z żadnych produktów tych banków. Dlatego też chcemy przedstawić alternatywę dla osób, które nie mogą założyć lokaty "na start", a zależy im na atrakcyjnym oprocentowaniu.

Idea Bank posiada w swojej ofercie jeszcze jedną lokatę promocyjną, która przyciąga niezwykle wysokim oprocentowaniem. To produkt oszczędnościowy skierowany dla każdego kto zechce ulokować swoje pieniądze w banku. Promocja wyznacza wyłącznie ilość dostępnych lokat, gdyż limit depozytów jest ograniczony przez Idea Bank. W każdej chwili możemy jednak zapoznać się czy taka usługa jest wciąż dostępna i decydując się na podpisanie umowy możemy utworzyć nawet 10 lokat na których rozdysponujemy oszczędności. Poniżej najważniejsze cechy charakteryzujące Lokatę Limitowaną, z którymi warto się zapoznać:

  • Wysokie oprocentowanie lokaty w skali roku – aż 3,55%.
  • Lokata krótkoterminowa – 3 miesięczna.
  • Możliwość założenia lokaty bez konieczności skorzystania z innych usług banku.
  • Lokata dostępna online – wypełnienie wniosku trwa tylko kilka minut, a wszystko przebiega bezpiecznie i w dowolnym dla klienta momencie.
  • Minimalna kwota wymagana do otwarcia lokaty bankowej – 1000 złotych.
  • Maksymalna kwota lokaty 20000 złotych – jednak można założyć nawet 10 rachunków jednocześnie co daje kwotę 200000 złotych.
  • Stała stopa procentowa.
  • Kapitalizacja odsetek na zakończenie okresu umowy.
  • Możliwość automatycznego odnowienia lokaty na standardowych warunkach.

Czy warto oszczędzać na lokacie?

Oprocentowanie lokat bankowych może ulec zmianie w ciągu najbliższych miesięcy, jednak okres zanim zajdą zmiany nie powinien pozostać dla naszych oszczędności bez znaczenia. Nawet jeżeli uważamy, że nie warto zamrażać pieniędzy w tym okresie musimy zadać sobie pytanie czy poważnie podchodzimy do tematu oszczędzania. Nasze pieniądze powinny mieć zagwarantowaną stałą wartość i może się okazać, że nawet te kilka procent będzie miało w przyszłości dużą różnicę dla naszych środków. Dopóki lokaty nie posiadają wysokich odsetek wciąż zarabiają dla nas i powiększają zgromadzone oszczędności. Pytanie czy oszczędzanie na lokacie się opłaca powinno być zatem wyłącznie retoryczne i każdy kto ma w swoich planach odkładanie gotówki na konkretny cel lub z myślą o przyszłości, powinien zacząć śledzić oprocentowanie lokat bankowych i wybierać najlepiej oprocentowane depozyty.