Twoje oszczędności
Okres lokatymiesięcy

Październik 2014 - sposób na oszczędzanie - oprocentowanie lokat

Sposób na oszczędzanie

Oprocentowanie lokat nie ulegało w ostatnich miesiącach większym zmianom. Było to korzystne, ze względu na prognozy analityków finansowych, którzy sugerowali, że ze względu na deflację i obecną sytuację na rynku może dojść do kolejnego obniżenia stóp procentowych. Skutkami byłyby niższe odsetki jakie otrzymywalibyśmy z zamrażania środków na lokatach bankowych. Obecna sytuacja daje możliwość na ulokowanie środków na dobrych warunkach, wymaga to jednak dużego zaangażowania i umiejętności śledzenia najaktualniejszych ofert, które skierowane są najczęściej do nowych klientów i często związane są z promocjami, które dodatkowo podnoszą atrakcyjność tych depozytów.

Oprocentowanie lokat w bieżącym miesiącu daje szansę na skorzystanie z kolejnej usługi, która podobnie jak dobrze znana Lokata na Start czy Lokata Happy adresowana jest wyłącznie do nowych klientów banku. Jest to jednak dobra okazja do zamrożenia środków na krótki okres i dodatkowo na zdobycie gwarantowanych pieniędzy, które bank wypłaca za założenie lokaty.

Oprocentowanie lokat w październiku

Wciąż najatrakcyjniejszymi depozytami są te krótkoterminowe i posiadające szczególne warunki podpisania umowy. Nie zmienia to jednak faktu, że wysokie oprocentowanie wciąż się utrzymuje i lokaty promocyjne są w stanie zapewnić nam odsetki wyższe nawet dwukrotnie od standardowych lokat. Poniżej prezentujemy porównanie trzech najlepszych depozytów z szczególnym uwzględnieniem oprocentowania lokat oraz dodatkowych promocji.

Meritum Bank

Nowy lider rankingu lokat z najkorzystniejszym oprocentowaniem. Na to, że Lokata START zajmuje najwyższe miejsce w porównaniu składają się przede wszystkim dwa, kluczowe czynniki. Meritum Bank oferuje 5,00% w skali roku, co sprawia, że jest to alternatywa dla doskonale znanej już lokaty w ofercie Idea Banku. Meritum Bank dodatkowo wypłaca gwarantowaną premię pieniężną w kwocie 60 złotych. Jest to doskonały sposób na znaczne zwiększenie atrakcyjności tego produktu finansowego. Pieniądze zdobyte dzięki promocji instytucja zobowiązuje się wypłacić na rachunek osobisty w grudniu bieżącego roku.

 • oprocentowanie 5,00%
 • premia 60 złotych
 • okres trwania umowy – 2 miesiące
 • możliwość założenia lokaty online
 • wraz z lokatą zakładane jest darmowe konto osobiste

Idea Bank

Doskonale znany depozyt. Od wielu miesięcy Lokata Happy była najlepszym narzędziem finansowym, który pomaga zarządzać oszczędnościami. To niezmiennie idealny produkt, dla osób, które do tej pory nie miały do czynienia z żadnymi usługami Idea Banku. Jeszcze przez 2 dni (do 05.10.2014),instytucja oferuje swoim klientom promocję, która zapewnia premię w postaci 50 złotych, wypłacanych do każdej nowo założonej lokaty. Warunkiem otrzymania tej gotówki jest założenie profilu na stronie Idea banku i jego wypełnienie.

 • oprocentowanie 5,00%
 • premia 50 złotych
 • 3 miesięczny okres umowy
 • możliwość złożenia wniosku online
 • bez konieczności zakładania konta osobistego

Santander Consumer Bank

Jedna z nielicznych lokat długoterminowych, która obecne warta jest poświęcenia uwagi. Pomimo atrakcyjnego oprocentowania może okazać się niedostępna dla każdego zainteresowanego. Consumer Bank stawia warunki, które określają w bardzo precyzyjny sposób m.in. jakimi oszczędnościami musi dysponować klient banku. Minimalną kwotą wymaganą do założenia depozytu jest 5 000 złotych, co może skutecznie ograniczyć zasięg dystrybucji tej oferty.

 • oprocentowanie 4,10%
 • okres trwania umowy – zależnie od klienta banku od 1 do 24 miesięcy
 • możliwość założenia lokaty online
 • kapitalizacja odsetek następuje po zakończeniu się terminu umowy z bankiem