Twoje oszczędności
Okres lokatymiesięcy

Przed zaciągnięciem pożyczki na auto: jak poprawić swoja ocenę kredytową?

Wszyscy wiedzą, że utrzymanie dobrej historii kredytowej jest kluczem do doskonałych opcji finansowania, szczególnie przy zakupie kolejnego samochodu . Ale jeśli jesteś jedną z wielu osób z nie najlepszą oceną zdolności kredytowej, nie musisz się martwić. Istnieje wiele sposobów na zwiększenie kredytu, a my wymienimy te najbardziej pomocne poniżej, abyś mógł przywrócić swoją reputację finansową.

Sposoby poprawy kredytu

Popraw swoją zdolność kredytową. Automatycznie spłacane kredyty są najłatwiejszym i najskuteczniejszym sposobem na zwiększenie kredytu jest spłata. Gdy płacisz więcej każdego miesiąca, twoja zdolność kredytowa wzrośnie. Płać więc więcej niż minimalna kwota za rachunki, aby poprawić raport i zdobyć punkty. Dodatkowo ci, którzy płacą rachunki za kartę kredytową co miesiąc, zobaczą jeszcze większy wzrost ogólnej poprawy zdolności kredytowej.

Karta kredytowa Payback

Podobnie jak twoja praca karze cię za opóźnienie, twój raport kredytowy upomina cię za opóźnienia w płatnościach ze znacznym spadkiem wyniku kredytowego. Historia płatności w szczegółach raportu, gdy płacisz za każde konto i stanowi 35% ogólnego wyniku. Aby więc zwiększyć swój kredyt, musisz pamiętać o terminowej spłacie konta. Aby to zrobić, zalecamy skonfigurowanie przypomnień o rachunku, aby nigdy nie przegapić płatności.

Im niższa równowaga, tym lepiej

Wynik kredytowy jest również określany na podstawie kwoty należnej na każdym rachunku kredytowym. W szczególności opłaty te stanowią około 30% ogólnego wyniku. Niskie salda są uważane za korzystne dla Twojej zdolności kredytowej.

Powiedziawszy to, będziesz chciał utrzymać swoje konta w granicach 30% limitu kredytowego lub mniej, aby poprawić swoją reputację finansową. Spłacaj jak najwięcej każdego miesiąca, aby zachować równowagę i uniknąć ekstrawaganckich wydatków.

Historia kredytowa

Jeśli chodzi o kredyt, nie zawsze lepiej jest mieć więcej zapytań niż potrzebujesz. Za każdym razem, gdy pożyczkodawca prosi o wyświetlenie historii, Twój wynik może spaść nawet o 10%. Najlepiej więc otworzyć plik kredytowy tylko tyle razy, ile potrzebujesz.

Jeśli Twój portfel jest już wypełniony kartami kredytowymi, zamknięcie nieużywanych kont nie pomoże w zwiększeniu kredytu. W rzeczywistości, im dłużej Twoje konto jest założone i właściwie prowadzone, tym lepszy może być Twój wynik. Zamykanie kont może zmniejszyć średni wiek konta i obniżyć wynik o 15%.

Cierpliwość jest kluczem do sukcesu finansowego!

Poprawa kredytu wymaga czasu i ciężkiej pracy. Bądź więc cierpliwy, wytrwaj i postępuj zgodnie z powyższymi wskazówkami, aby jak najlepiej zbliżyć się do jazdy samochodem do domu, którego chcesz.

Kredyty samochodowe i finansowanie nie są tak proste, jak wybór idealnego nowego pojazdu. Kredytodawcy biorą pod uwagę wiele aspektów, zanim będziesz mógł zostać zatwierdzony, a najważniejsza jest twoja historia kredytowa. Więc chcesz spojrzeć na szczegóły, abyś mógł określić swoją pozycję pod względem zdolności kredytowej.

Sprawdzanie twojego raportu kredytowego może być zastraszające – doradztwa kredytowy może sprawić, że będzie mniej zniechęcający dzięki swoim fachowym poradom. Ale zanim przejdziesz do tego, co musisz wiedzieć, by skorzystać z jego wiedzy i aby sprawdzić raport kredytowy, zastanów się w pierwszej kolejności, czym jest raport kredytowy i dlaczego jest tak ważny. Znajdując pełną odpowiedź na to, co to jest raport kredytowy będziesz bliższy do swojego wymarzonego samochodu! To chyba największa nagroda za poświęcony czas i wysiłek.