Twoje oszczędności
Okres lokatymiesięcy

Ranking oprocentowania lokat po obniżeniu stóp procentowych

Ranking oprocentowania

Rada Polityki Pieniężnej obniżyła stopy procentowe aż o 0,50%. To wynik, który może zaskakiwać ze względu na to, że większość ekonomistów przewidywało przynajmniej dwie obniżki, które będą powoli przygotowywać rynek do tej rekordowo niskiej wartości. Tymczasem na posiedzeniu rady, które odbyło się 3 i 4 marca uzgodniono, że takie rozwiązanie zakończy łagodną politykę pieniężną. RPP przewiduje, że w ciągu najbliższych miesięcy deflacja znacznie zmaleje a wyższe stopy procentowe zostaną przywrócone gdy złoty się umocni. Oznacza to, że przynajmniej w ciągu najbliższych miesiącach wartość ta nie zmieni się i pozostanie na wyjątkowo niskim poziomie.

Ranking oprocentowania lokat

Banki już wprowadziły niższe oprocentowanie swoich lokat terminowych, choć możliwe jest, że ta wartość jeszcze ulegnie zmianie w ciągu najbliższych dni. Jeżeli chcesz ulokować swoje oszczędności w banku to nie zwlekaj z tym, jeszcze teraz możliwe jest skorzystanie z promocyjnych depozytów, które oferują Ci najwyższe odsetki w skali roku.

OfertaBankOprocentowanieOkres trwania usługi
Lokata HappyIdea Bank4,50%Do 3 miesięcy
Lokata na StartGetin Online4,00%Do 2 miesięcy
Lokata BezkarnaBGŻ Optima4,00%Do 3 miesięcy

 

Najwięcej straciły po raz kolejny lokaty standardowe, w szczególności zaś lokaty długoterminowe. Jednak nawet teraz przeglądając obecny ranking oprocentowania lokat można zauważyć znaczne zmiany. Choć powyższe oferty skierowane są do nowych Klientów nie prezentują się tak dobrze jak jeszcze niecały miesiąc temu. Idea Bank już wcześniej zrezygnował z oprocentowania, które wynosiło aż 5,00%, w ciągu ostatnich dni podobną taktykę przyjął Getin Bank. Jeszcze do niedawna osoby deponujące swoje oszczędności mogły uzyskać przynajmniej o 0,50% w skali roku.

Nawet niskie oprocentowanie pozwoli Ci w tych trudnych chwilach zabezpieczyć swoje pieniądze i zyskać dodatkowy kapitał. Choć deflacja spowodowała duże obniżki w oprocentowaniach lokat, ma również dobry wpływ na oszczędności. Pieniądze nie tracą na swojej wartości, a wręcz przeciwnie zyskują ją.

Jak inwestować?

Ranking oprocentowania lokat nie przekonuje Cię do tego by zdeponować swoje pieniądze w banku? Liczysz na to, że inne inwestycje pozwolą Ci zdobyć wyższe odsetki? Obecna sytuacja na rynku nie pozostawia wątpliwości. Lokaty choć nie przynoszą dużych zysków są wciąż dobrym rozwiązaniem. Zarówno obligacje jak i złoto przynoszą podobny zysk do lokat terminowych. Wiążą się natomiast z koniecznością inwestycji na dłuższy okres.

Osoby posiadające wyższą sumę gotówki mogą zastanowić się nad inwestycją w nieruchomość. To aktualnie jedna z opcji, która może przynieść realne korzyści. Jest to jednak inwestycja, która kierowana jest do nielicznego grona zainteresowanych.

Lokaty terminowe nadal są dobrym rozwiązaniem, szczególnie jeżeli wybierając swój produkt chcesz zaoszczędzić sobie ryzyka i konieczności śledzenia nowinek rynkowych. Lokata jest usługą dobrą zarówno dla osób, które dopiero zaczynają oszczędzać jak i dla osób doświadczonych. Warto zatem poświęcić kilka minut by porównać dostępne lokaty i wybrać tą najlepszą.