Twoje oszczędności
Okres lokatymiesięcy

Rankingi kredytów konsolidacyjnych

W celu otrzymania kredytu konsolidacyjnego należy spełnić określone warunki, które pozwalają na możliwość wypłaty środków finansowych przez konkretną instytucję finansową. Aby to zrobić każdy klient zanim zdecyduje się na kredyt powinien wnikliwie sprawdzić własną zdolność kredytową. Można to zrobić sprawdzając wysokość zarobków i wszelkiego rodzaju dochodów, a także weryfikując stan swoich zadłużeń. To podstawowe parametry brane pod uwagę przez bank zanim udzieli on pozytywnej decyzji o kredycie konsolidacyjnym.

Jeśli klienci są już częściowo przygotowani na spotkanie z doradcą powinni też wiedzieć do którego banku najlepiej się udać. Aby to sprawdzić tworzone są specjalne rankingi dotyczące ofert finansowych, w tym kredytów konsolidacyjnych, które na podstawie gotowych parametrów móc zaproponować klientowi najciekawsze propozycje, które są obecnie na rynku. Najważniejsze dane, które należy wypełnić podczas tworzenia rankingu kredytowego to wysokość kredytu, okres spłaty. Rankingi, które można znaleźć na wielu dostępnych stronach internetowych ukazują najlepsze propozycje czołowych banków uwzględniając aktualną prowizję, oprocentowanie i RRSO, które wpływa na całkowity koszt kredytu. Na tej podstawie klienci mogą odczytać jaką kwotę będą musieli spłacić decydując się na kredyt konsolidacyjny w określonym czasie. Niektóre instytucje zachęcają klientów do skorzystania z ich oferty, która jest niewątpliwie korzystniejsza jeśli dojdzie do założenia konta czy ubezpieczenia kredytu.

Aby dobrze ocenić swoje możliwości finansowe najlepiej porównać dostępne oferty kredyt ów konsolidacyjnych, gdyż pomimo, że ułatwia on spłatę kilku zadłużeń, to w perspektywie czasu jest produktem droższym, które trzeba spłacać dłużej od dotychczasowych kilku zobowiązań. Ranking kredytowy ułatwia porównanie najważniejszych ofert i ukazuje jaką kwotę klient będzie musiał zapłacić bankowi po upływie dziesięciu lat.

Należy pamiętać, że ranking nie zapewnia warunków, które ukazuje każdemu klientowi, gdyż najwięcej zależy od indywidualnej oceny zdolności kredytowej, a tą każdy ma inną. Ranking pomaga w decyzji, do którego banku warto się udać w celu decyzji o kredycie, a nie gwarantuje gotowe warunki otrzymania kredytu konsolidacyjnego. Dane, które ukazuje są jednak aktualne, gdyż czerpie je od różnych banków cyklicznie zapewniając ciągle bieżące informacje odnośnie kredytów i pożyczek.