Twoje oszczędności
Okres lokatymiesięcy

Rodzaje lokat w Getin Banku.

Getin Bank jako jeden z bardziej znanych banków w Polsce ma w swojej ofercie bardzo ciekawe i korzystne rodzaje lokat. W tej chwili w ofercie znajdziemy pięć różnych rodzajów lokat terminowych. Samo założenie lokaty w tymże banku nie jest trudne i można to zrobić na kilka sposobów. Najprostszym możliwym sposobem jest założenie lokaty w oddziale banku. Drugim sposobem na założenie lokaty jest internet. Można jeszcze założyć lokatę przez telefon. Każdy może wybrać taki sposób założenia lokaty jaki jest dla nas najwygodniejszy.

Lokata zyskowna i lokata miesiąca.

Jedną z lokat jakie oferuje Getin Bank jest lokata zyskowna. W jej przypadku oprocentowanie jest stałe w skali roku i wynosi cztery procent. Trzeba ją założyć na co najmniej pół roku i wpłacić minimalnie pięćset złotych. Nie ma maksymalnej kwoty jaką możemy wpłacić na lokatę, dlatego każdy może z niej skorzystać. Lokata zyskowna może zostać przedłużona automatycznie, jeśli damy taką dyspozycję w banku. Pieniądze jakie wpłacimy na tą lokatę są objęte ochroną Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. Tej lokaty nie można założyć przez internet i trzeba mieć to na uwadze. Getin Bank oferuje nam również lokatę miesiąca. Jest to lokata zakładana na okres trzech miesięcy i posiadająca stałe oprocentowanie równie 3,8% lub 3,9%. Jest ono uzależnione od tego, czy mamy w baku założony rachunek. Podobnie jak w przypadku lokaty zyskownej minimalna kwota jaką musimy wpłacić na lokatę wynosi również pięćset złotych. Bankowy Fundusz Gwarancyjny również przypadku tej lokaty chroni nasze oszczędności.

Lokata plus to kolejna oferta jaką przygotował dla swoich klientów Getin Bank. Klient może liczyć tutaj na stałe oprocentowanie, które uzależnione jest od tego na jaki czas lokata zostaje założona i czy posiada on w tym banku rachunek oszczędnościowo rozliczeniowy. Mamy wybór jeśli chodzi o czas trwania lokaty i możemy założyć lokatę na kwartał, na pół roku, na rok i na dwa lata. Oprocentowanie dla osób, które nie posiadają rachunku w baku wynosi od 3,4% do 3,9%. Ci klienci, którzy mają w banku konto mogą liczyć na oprocentowanie od 3,5% do 4%, dlatego warto takie konto założyć. Na lokatę należy wpłacić minimalnie kwotę od pięciuset złotych do tysiąca złotych jeżeli jest ona zakładana przez internet. Kolejną z ofert banku jest lokata miesięczny zysk. Otwiera się ją na czas dwóch miesięcy, pięciu miesięcy lub ośmiu miesięczny. Jej oprocentowanie jest stałe i wynosi od 2,8% do 3%. Każdego ostatniego dnia miesiąca bank przelewa nam odsetki jakie udało się zgromadzić. Lokatę można automatycznie przedłużyć. Zarówno lokata plus jak i lokata miesięczny zysk objęte są gwarancją Bankowego Funduszu Gwarancyjnego.

Standardowa lokata terminowa w Getin Bank jest ostatnią z loka na jaką możemy się zdecydować. Jej oprocentowanie jest stałe i uzależnione od okresu na jaki lokata została założona. Można ją założyć na 1,3,4,5,6,12,24 i 36 miesięcy. Dla lokat od roku w górę oprocentowanie wynosi 2,5%.