Twoje oszczędności
Okres lokatymiesięcy

Wspólyny kredyt - najważniejsze informacje

Wiele par decyduje się na wspólną pożyczkę. Zwykle dlatego, że jako para mogą być w stanie pożyczyć więcej pieniędzy. Ale to poważny krok, ponieważ każdy z was może zostać poproszony o spłatę pełnego zadłużenia, jeżeli druga osoba nie może tego zrobić.

  • Jakie rodzaje pożyczek i długu można zaciągnąć wspólnie?
  • A co z kartami kredytowymi - czy można je wykupić wspólnie?
  • Czy wspólny wniosek może zwiększyć twoje szanse na uzyskanie kredytu?
  • Jakie rodzaje pożyczek i długu można zaciągnąć wspólnie?
  • Zabezpieczone pożyczki - takie jak kredyt hipoteczny
  • Wspólne rachunki bankowe z kredytem w rachunku bieżącym
  • Pożyczki niezabezpieczone - takie jak pożyczka osobista z banku lub innego pożyczkodawcy, oraz
  • Objaśnienie odpowiedzialności

Większość wspólnych rachunków bankowych jest tak skonfigurowana, że jedna osoba może wydawać pieniądze bez zgody innych osób. Możesz jednak założyć konto, aby wszyscy musieli się zgodzić, zanim pieniądze zostaną pobrane z konta.

Możesz myśleć, że kiedy zaciągasz wspólną pożyczkę lub dług z kimś innym, jesteś odpowiedzialny za swoją "połowę" lub udział, ale tak nie jest. Podpisując umowę kredytową (umowę) o pożyczkę lub debet w gotówce z kimś innym, zgadzasz się spłacić cały dług, jeśli drugi (inne) nie może (lub nie chce) zapłacić.

Jest to "odpowiedzialność solidarna".

Nie ma znaczenia, kto wydał pieniądze, lub kto jest teraz właścicielem przedmiotu lub przedmiotów zakupionych za pomocą wspólnej pożyczki lub kredytu w rachunku bieżącym. I nie ma znaczenia, czy jesteś w związku małżeńskim, w związku partnerskim, czy nawet w ogóle nie jesteś w związku.

Na przykład:

Jeśli zerwiesz ze swoim chłopakiem lub dziewczyną, mogą nadal zaciągać dług na wspólnym rachunku bankowym, jeśli istnieje kredyt w rachunku bieżącym, pozostawiając ci całkowity rachunek.

Innymi słowy, wszelkie wspólne długi oznaczają wspólną odpowiedzialność - więc jeśli druga osoba nie zapłaci, możesz skończyć z długiem.

A co z kartami kredytowymi - czy można je wykupić wspólnie?

Zwykle karty kredytowe nie mogą być wykupione łącznie, nawet jeśli Ty i Twój partner macie karty. Zawsze jest jedna osoba - główny posiadacz karty, który podpisał umowę.

Oznacza to, że są oni odpowiedzialni za spłatę zadłużenia w całości. Jednak główny posiadacz karty może pozwolić innej osobie na posiadanie karty kredytowej na tym samym koncie.

Ten dodatkowy posiadacz karty nie jest prawnie odpowiedzialny za dokonywanie jakichkolwiek płatności na rzecz firmy wydającej karty kredytowe.

Czy wspólny wniosek może zwiększyć twoje szanse na uzyskanie kredytu?

Zgłoszenie się wspólnie o pożyczkę może czasami zwiększyć twoje szanse na uzyskanie kredytu. Jednak zdecydowanie powinieneś unikać składania wniosków, jeśli jeden z nich ma słabą zdolność kredytową. Gdy masz wspólny dług z kimś, Twój plik kredytowy zostanie powiązany z jego kontem. Oznacza to, że jeśli chcesz ubiegać się o pożyczkę we własnym imieniu w przyszłości, pożyczkodawca będzie mógł zobaczyć historię kredytową drugiej osoby i wziąć ją pod uwagę, jak również własną. Dobrym pomysłem dla obu z was jest sprawdzenie wiarygodności kredytowej przed zaciągnięciem jakiegokolwiek wspólnego kredytu.

To wszystko, co najważniejsze jeśli rozpatrujesz to, by wziąć wspólny z dług ze swoim partnerem. To dobry punkt wyjścia do zasięgnięcia większej ilości informacji, zanim zdecydujesz się na ten krok.