Twoje oszczędności
Okres lokatymiesięcy

Zrozum lokaty bankowe!

Rachunek oszczędnościowy może wydawać się prosty do zrozumienia, ale warto wiedzieć jak najwięcej chcąc postawić na lokaty bankowe. Wybierając miejsce na oszczędności, warto się rozejrzeć. Opłaty, minimalne salda i oprocentowanie lokat różni się znacznie między sobą. Jednak konta oszczędnościowe są zasadniczymi sposobami finansowania nieoczekiwanych wydatków, takich jak rachunki za usługi stomatologiczne czy naprawy samochodów - tak więc każda cecha oszczędnościowa, która pomaga zaoszczędzić więcej pieniędzy, jest koniecznością którą warto zrozumieć.

Zwykle lokaty bankowe zaczyna się od małych sum pieniędzy, powiedzmy 100 złotych i co trzy miesiące warto nieco zwiększyć tę oszczędzaną kwotę Zasadą jest zaoszczędzenie 10 procent dochodu, wtedy to naprawdę się opłaca i ma sens. Eksperci doradzają oszczędzającym, aby pamiętać o tych kilki wskazówkach, które pomagają znaleźć najlepsze konto oszczędnościowe.

Automatycznie wykonuj przelewy oszczędnościowe

Automatyczne transfery są jedynym skutecznym sposobem oszczędzania pieniędzy. Większość ludzi nie ma czasu ani w sobie dyscypliny, aby regularnie składać swoje oszczędności na własne lokaty. W ramach bezpłatnej usługi wiele banków przekazuje stałą kwotę pieniędzy - nawet od 25 złotych - od czeku do oszczędności każdego miesiąca. Często robgią to zrzekając się miesięcznych opłat za automatyczne oszczędzanie.

Niektóre banki oferują nawet zachęty do automatycznego oszczędzania, takie jak wyższe stopy procentowe lub premie pieniężne. Jednak główną motywacją jest zniesienie opłat miesięcznych.

Używaj mobilnych wpłat czekowych

Mobilne depozyty stają się dzisiaj koniecznością. Coraz więcej największych banków teraz oferuje te przydatne depozyty. Oferują także wiele związków kredytowych. Wszystko jest do zrobienia za pomocą mobilnej aplikacji bankowej. Te depozyty mobilne pomogą Ci natychmiast dodać pieniądze do konta oszczędnościowego. Wcale nie musisz być w pobliżu oddziału bankowego w celu złożenia czeku.

Unikaj opłat miesięcznych

Miesięczne opłaty oszczędnościowe mogą się znacznie różnić, dlatego upewnij się, że rozumiesz wszelkie opłaty, które wiążą się z prowadzeniem twojego konta. Wiele banków pobiera niespodziewaną opłatę za brak aktywności. Dzieje się tak, gdy dana osoba nie dokonuje depozytów ani nie wycofuje się z upływem czasu. Zwróć na to uwagę.